Dzisiaj jest 19 maja 2024, 02:15


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Marokko - najważniejsze miejsca dla offroadowca?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 19 grudnia 2011, 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 grudnia 2011, 21:57
Posty: 144
czołem Panowie,
Planuję wypad do Maroka, mój pierwszy :)
w planach są piachy i góry, ale nie chcielibyśmy przegapić najlepszych miejsce tego wspaniałego kraju, bo pewnie długo po tam tam nie wrócimy, czy moglibyście naprowadzić nas na miejsca w które powinniśmy trafić, które na pewno nie wolno ominąć? wielkie dzięki za pomoc ..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Marokko - najważniejsze miejsca dla offroadowca?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 19 grudnia 2011, 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 grudnia 2011, 00:27
Posty: 19
Do głowy przychodzą mi cztery miejsca.
1. obowiązkowy punkt każdej wycieczki http://www.hostelsclub.com/hostel-pl-23208.html Hotel ma fajny klimat, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsza jest pustynia za jego płotem :)

widok z tarasuObrazek
widok z pustyni na hotel Obrazek

2. chyba powoli już sławna droga MH5 Bardzo wymagający odcinek kamienistej drogi.

3. wszystkie wąwozy m.in. serpentyny wąwozu Dades
Obrazek

4. biała plaża.
Ja tam byłem 17 dni, a mam wrażenie jakby zaledwie tydzień tam spędził. Polecam.

Jak by Ci się chciało czytać to tu masz dziennik z naszego wyjazdu http://endurovoyager.blogspot.com/2011/ ... oroco.html
Nie będę go przyklejał bo to nie ma sensu. Jak masz pytania to wal jak w dym.

_________________
EnduroVoyager.pl


Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2011, 19:52 przez dudo.pl, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Marokko - najważniejsze miejsca dla offroadowca?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 19 grudnia 2011, 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2011, 21:34
Posty: 122
noo Panowie, kozackie foty :) a i sam blog niczego sobie fantastyczna robota, gratuluję


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Marokko - najważniejsze miejsca dla offroadowca?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 20 grudnia 2011, 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2011, 19:54
Posty: 1317
Lokalizacja: WARSZAWA
Kasba Panorama w Merzudze jest git , ale za tą samą kasę jest hotel z basenem prze diunie w miasteczku :lol: , łacznik MH-5 i okolice Agidal droga do Zagory przez Ramlie ( z Marzougi ) , a jeśli turystycznie to Fez ( konieczny przewodnik ) Agadir i plaże i moim zdaniem najlepsze klimatyczne miasteczko na Atlantykiem Essaouira , Marakesz , ale też i Ceuta hiszpańska część afryki , byłem już miesiąc ( dwa tripy w tym roku ) ale niestety wrócę jeszcze ...mimo że jest tyle pięknych miejsc na świecie . Nie potrafił bym komuś teraz zrobić trasy ... bo wiem ile by stracił .

_________________
990 ADV "R" , HUSQA 300 TE 17 , 625 SXC , BETA EVO :)
http://www.enduro-tech.eu
https://plus.google.com/photos/10768877 ... banner=pwa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Marokko - najważniejsze miejsca dla offroadowca?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 20 grudnia 2011, 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 grudnia 2011, 00:27
Posty: 19
Jak ktoś chce baseny to polecam Turcję i baseny kleopatry. Ponoć nawet odmładzają :mrgreen: A jak ktoś chce poznać fajny klimat, obcy od komerchy to Panorama będzie fajniejsza. :lol: Bez basenu, ale i bez snobów co basen im podawać trzeba :lol: To tyle w kwestii enduro i na dziko. Baseny górą.

_________________
EnduroVoyager.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Marokko - najważniejsze miejsca dla offroadowca?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 21 grudnia 2011, 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2011, 19:54
Posty: 1317
Lokalizacja: WARSZAWA
Spałem w Panoramie dwa razy , chętnie next time odmoczę tyłek po tygodniu jazdy, w basenie , i mają piwo i wino :lol: to tak gwoli informacji, cena ta sama , każdy może wybrać ...w Panoramie ostatnio lipton z wodą był ... może akurat w moim " pokoju "

_________________
990 ADV "R" , HUSQA 300 TE 17 , 625 SXC , BETA EVO :)
http://www.enduro-tech.eu
https://plus.google.com/photos/10768877 ... banner=pwa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Marokko - najważniejsze miejsca dla offroadowca?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 30 grudnia 2011, 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 grudnia 2011, 21:57
Posty: 144
Pytanie laika, czy da się przez wydmy (pustynię) jechać od jednego miejsca do drugiego, czy raczej wydmy to element zabawy do pokręcenia się w koło


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Marokko - najważniejsze miejsca dla offroadowca?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 30 grudnia 2011, 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 grudnia 2011, 11:04
Posty: 11
zabol pisze:
Pytanie laika, czy da się przez wydmy (pustynię) jechać od jednego miejsca do drugiego, czy raczej wydmy to element zabawy do pokręcenia się w koło

Zdecydowanie się da. Kwestia tylko umiejętności kierowcy i oczywiście odpowiedniego motocykla. Zresztą wydmy w Maroku nie ciągną się w nieskończoność. Mają maks kilka kilometrów a w około zwykle jest kamienista hamada.

_________________
EnduroVoyager


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Marokko - najważniejsze miejsca dla offroadowca?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 30 grudnia 2011, 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2011, 19:54
Posty: 1317
Lokalizacja: WARSZAWA
Tak da się ...ale ja nie umiem 990 -ką pewnie lekkim enduro luzz jak umiesz po piachu jezdzić :lol: jak jedziesz sam to słabo , fajnie jechać za kimś kto to potrafi łatwiej, obczaić o co kaman :roll: trzeba kumać gdzie jest twardy piach i odpowiednio wcześniej planować trasę bo zakopać się jest nader łatwo ...ale jak ktoś umie to pięknie prowadzi i wygląda to na bardzo proste . Ja 30 min uwalniałem ktm-a i gdyby nie pomoc musiałbym go rozkręcić i przenieść . Są łatwe miejsca , ktoś Afriką wjechał na diunę nad Merdzugą , widziałem jak robią to Toyoty , jest proste , ale ja nigdy takiego toru jazdy bym nie obrał , i to jest to właśnie to doświadczenie . Na drodze Merdzuga - Zagora po piasku w wyschniętej rzece nasi koledzy na Afrikach płakali , a jeden spalił sprzęgło ... więc jak ktoś pyta czy po diunach na przestrzał się da to .... ;) pewnie da, ale ja wiem że jak wpadniesz miedzy sypkie diuny, to potrzeba trzech gości żeby uwolnić motocykl ( a nie wiem czy i to wystarczy żeby go wynieść :oops: bo bywa ciepło ) z tego co wiem, jest tam 35 km więc chętnie obejrzę ślad z gpsa pewnie ktoś ma ...Łatwo jest się też rozdzielić ( ktoś szybciej ktoś wolniej jeden w prawo drugi w lewo ) i wtedy dupa z pomocy , choć korci mnie i pewnie 530 tam się znajdę ( oby )

_________________
990 ADV "R" , HUSQA 300 TE 17 , 625 SXC , BETA EVO :)
http://www.enduro-tech.eu
https://plus.google.com/photos/10768877 ... banner=pwa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Marokko - najważniejsze miejsca dla offroadowca?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 01 stycznia 2012, 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 grudnia 2011, 00:27
Posty: 19
Da się, da. W Maroku na pustyni dziczyliśmy raczej stacjonarnie. Nie trzeba mieć ekstremalnie lekkiego dzika żeby sobie pojeździć. KTM Lc4 ADV i Yamaha XTZ 600 dawały rade. Świetnie się nimi tam bawiliśmy.

Obrazek

(widok z wydmy przepiękny)
Obrazek

Obrazek

Dopiero na kamienistej hamadzie pojechaliśmy z pełnym obciążeniem bagażowym. Pamiętam jednak że w Tunezji zawsze jechaliśmy w pełnej kolekcji ekwipunku i to przez pustynię. Dawało radę.

Ps. 640 ADV w takich warunkach rządzi. (jeśli rozpatrujemy motocykle turystyczne)

_________________
EnduroVoyager.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net