Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 05:16


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nawigacja
Nieprzeczytany postZamieszczono: 31 sierpnia 2017, 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3365
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Ja bym jeszcze dodał że moje nerwy przy obsłudze innych wczesniejszych urządzeń oraz zawracania i błądzenia bo nie zauważyłem skrętu na navi w słońcu są po prostu bezcenne, za wszystko inne zapłacisz kartą :).

To tak jak mówi mój kolega, to jest sport a w sporcie koszty się nie liczą :)

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja
Nieprzeczytany postZamieszczono: 31 sierpnia 2017, 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 17:44
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa
To mam zestaw następujący, sprawdzony od lat

Garmin Montana 650t, oryginalny uchwyt motocyklowy Garmina z zasilaniem z motocykla plus dorobiona wtyczka, żeby można to wszystko szybko zdjąć, do tego RAM Mount na kuli z adapterem dedykowanym pod uchwyt garminowski. To tego garminowska folia na ekran montany. Obsługuję ją bez żadnego problemu w rękawicach. :idea:

Żadnego łatania kondoma drutem kolczastym, to się przekonałem po kilkunastu setkach wydanych na magiczne gów.a :roll:

Mapy TOPO PL Azymut, a jak latam po czarnym od miasta do miasta to mam normalne mapy drogowe Garmin nuvi.

Oryginalny akumulator w Montanie faktycznie rozłącza się i urządzenie się wyłącza od wibracji LC8 :twisted: , dlatego stosuję akumulatory paluszki :ugeek: :idea:

_________________
Adv 950 2004 Silver


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja
Nieprzeczytany postZamieszczono: 01 września 2017, 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 maja 2013, 11:33
Posty: 572
:idea:
Wcześniej też jeździłem z różnymi urządzeniami. Wszystkie wytrzymywały jedną podróż albo jeden rok. Przeważnie to samochodowe Garminy. Chowałem je przed deszczem, wyłączały się, pękały wyświetlacze albo gubiłem po prostu.
Montana 600 się nie rozłącza w czasie jazdy. Od wibracji zmienia się ustawienie wyświetlanej mapy z poziomego na pion i odwrotnie. Można to zablokować w menu. Seria 6xx to bardzo dobre urządzenie.
Do zasilania można dokupić garminowski uchwyt albo drożej na kluczyk Touratecha. Bateria bez zasilania działa ponad 10 godzin (sprawdzone) paluszki działają dłużej (nie sprawdzone).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja
Nieprzeczytany postZamieszczono: 03 lutego 2018, 20:09 

Rejestracja: 02 lutego 2018, 20:17
Posty: 28
Koledzy używał któryś z was nawigację Garmin 64s lub st ??Proszę o opinie ? Szukam solidnej Nvi która ma opcję wgrania map Topo i fajnie się sprawdza w offie. Może coś polecacie ???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja
Nieprzeczytany postZamieszczono: 19 listopada 2018, 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2018, 13:55
Posty: 16
Ja osobiście polecam TT550 - konkretnie ten model jest już poprawiony w stosunku do serii 4xx - jest już szybki i nie wiesza się. Jakość wykonania bardzo wysoka. Obsługa w rękawicach. Ogólnie z TomTomami przejechałem ponad 80k i nigdy mnie nie zawiodły. Testowałem jakiś czas temu Zumo 595 ale jakoś się nie przkonałem. Urządzenie strasznie duże (grube) i ciężkie a obsługa bez powiększania dwoma palcami (przyzwyczajenie z telefonu) dosyć irytująca


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja
Nieprzeczytany postZamieszczono: 19 listopada 2018, 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3365
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
No tak ale to tylko na asfalt,
tomtom nie ma i nie obsługuje map topo a o wyświetlaniu śladu i robieniu z niego trasy już szkoda gadać.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja
Nieprzeczytany postZamieszczono: 20 listopada 2018, 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2018, 13:55
Posty: 16
Co do śladu i jazdy po nim jest ok. Fakt topo nie obsługuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja
Nieprzeczytany postZamieszczono: 17 stycznia 2021, 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2017, 17:17
Posty: 49
Lokalizacja: podlaskie BBI
Pytanie do kolegów użytkujących Monterry - jak wygląda temat z Androidem? Nie zapycha się to z czasem jak w telefonach?
Dotychczas korzystałem z 64 ale zachciało mi się większego ekranu pomyślałem o używanych - Montanie lub Monterze. Zastanawia mnie tylko czemu taka (niby lepsza?) Monterra z reguły stoi taniej niż Montany..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja
Nieprzeczytany postZamieszczono: 17 stycznia 2021, 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3365
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Bo monterra jest starsza, już jej nie produkują, montana jest cały czas dostępna nowa.
Ogólnie jak się przesiądziesz z 64 to będziesz zadowolony ale nie oczekuj że będzie chodził jak telefon z 8mioma rdzeniami. Trzeba się tego nauczyć, potem już tylko jeździsz.
Najlepszą zaletą monterry jest to że przerzucasz sobie ślady meilem a nie kablem. Reszta jak w montanie ale lepiej wygląda bo grafika i ekran jest inny z większą rozdzielczością, szklany, bo montana ma inny, matowy wyglądający jak tft.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja
Nieprzeczytany postZamieszczono: 18 stycznia 2021, 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 grudnia 2011, 10:08
Posty: 595
Lokalizacja: S-ec
po kilku załatwionych PDA, dwóch chińskich GPSach przesiadłem się na Monterre. Fakt sprzęt już stary ze starym androidem ale jakoś daje rade. Jeśli instaluje apke to staram się szukać jak najstarszych wersji. Czasem się zwiesi, czasem wywali ale jakoś działa ;)

Dokładnie to co pisze Junak, trzeba sie jej nauczyć i czasami uzbroić w cierpliwość.


Ja z Androidowych apek korzystam z ;
- MapFactor nawigator nie wiesza się i chodzi bardzo płynnie
-Osmand i tu niestety nie jest wesoło bo lubi go wywalić, zamulić, trzeba powyłączać wszelkie możliwe nakładki i wtedy jest lepiej ale nie idealnie
-Oziexplorer chodzi bez problemu
-Twonav bez problemu
-Mapy.cz bez problemu

_________________
690 R


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net