Dzisiaj jest 22 maja 2024, 01:09


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Plecak
Nieprzeczytany postZamieszczono: 12 lutego 2012, 11:42 

Rejestracja: 17 grudnia 2011, 09:23
Posty: 227
Lokalizacja: KTM DĘBLIN TEAM
W ramach dalszej minimalizacji dobytku postanowiłem zainwestować w plecak z bukłakiem na wodę.
Chcę w nim mieć wodę i ewentualnie jakieś drobiazgi jak portfel, telefon.

Jako, że nigdy nie miałem styczności z takimi produktami, mam kilka pytań:
-jaka ilość wody, 2 czy 3l?
-plecak/bukłak z małą kieszonką czy pełnowymiarowy plecak, 15-20l z miejscem na bukłak?
-warto dopłacać do firmowego sprzętu np. camelbag (ceny ponad 200zł) czy i rowerowy noname za 120zł da radę?

Jakieś konkretne modele, typy polecacie? Chciałbym wydać jak najmniej do powiedzmy max 250zł.

_________________
KTM 625 SXC


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Plecak
Nieprzeczytany postZamieszczono: 12 lutego 2012, 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 listopada 2011, 14:11
Posty: 3703
Lokalizacja: Szczecin
Moje doświadczenia z kilkoma cameplbagami sa takie że spokojnie daje radę i rowerowy , w sumie prawie każdy daje radę :), fajnie jest mieć większy, bo to jest tak jak z duzym bakiem paliwa, są miejsca gdzie może się przydać.
w camelgabach jest też kilka rodzaji ustników, te droższe mają te lepsze... :) ale i każdy da radę, musisz mieć swiadmość że Camelbagi powinno się dezynfekować, a i nawet wymieniać worki co jakiś czas. jest przeciwnikiem raczej dużych plecaków z workami, z racji iż nie zawsze jest potrzeba ciągania wielkiej torby, a wręcz taka potrzeba jest rzadko :) najlepiej weź plecak gdzie prócz pełnego worka, zmieścisz jeszcze coś wiecej, typu koszulka mały prowiancik, czy flaszeczka :D i starczy

_________________
www.21brothers.eu - Wytwórnia ROGALI oraz innych wypieków
www.ADVD.PL - Łowcy Niewygód
https://www.facebook.com/pages/21brothe ... 21?fref=ts
https://www.youtube.com/user/21brothers ... _as=public - Oficjalny kanał wyprawowy!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Plecak
Nieprzeczytany postZamieszczono: 12 lutego 2012, 21:20 

Rejestracja: 13 grudnia 2011, 14:47
Posty: 90
ja kupiłem sam bukłak z hongkongu za 17zł z przesyłką i też daje rade, pojemność 1,5L , wożony w plecaku albo zapięty bezpośrednio na zbroji. Jedynie bym chciał do niego ustnik kątowy ;-)

_________________
400exc


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Plecak
Nieprzeczytany postZamieszczono: 13 lutego 2012, 22:28 

Rejestracja: 20 stycznia 2012, 14:17
Posty: 154
Witam

Plecak z bukłakiem jest zaprzeczeniem minimalizacji dobytku.
Moje jednorazowe doświadczenie z tym wynalazkiem szybko zakończyło się zapleśnieniem wora na wodę. Fakt, lałem izolatora a nie kryniczankę.
Trzeba to myć, pić nie gazowane (w sumie nawet wolę, ale to zawsze mniejszy wybór) i wozić na plecach. A waży i puste i pełne.
Moja praktyka wykazała, że praktyczniejsze są petówki z dowolnym płynem przytroczone do motorka. Na plecach raczej tylko lekkie i delikatne rzeczy (zresztą to też głupi nawyk, ale częściej ląduję na łbie/klacie/rękach niż na plecach). Puste petówki możecie napełnić u zdroju, lub wyrzucić do kubła pod sklepem jak będziecie kupowali następne. Mogą przydać się też na okazyjnie zakupiony samogon, lub gdy będzie trzeba poratować kolegę benzyną.
I nie tłumaczcie mi, że to jest zajebiste bo w każdej chwili można się napić. Pewno, że można, tyle że od śniadania do obiadu to nawet przedszkolak może wytrzymać jak nie jest rozkapryszony, a co dopiero stary chłop. Jak to do was nie trafia to argument od serca: zawsze możecie się napić bez opóźniania wyścigu jak staniecie na odlanie (no chyba, że macie 2 worki). No i zawsze łeb trochę odparuje.

A plecak polecam do maksymalnie 10-15l. Praktyka wskazuje na powszechną tendencję do pakowania go na fula. Lepiej nie mieć miejsca na nadmiar głupot.

Pozdr
rr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Plecak
Nieprzeczytany postZamieszczono: 13 lutego 2012, 22:52 

Rejestracja: 17 grudnia 2011, 09:23
Posty: 227
Lokalizacja: KTM DĘBLIN TEAM
Pisząc "minimalizacji" popełniłem błąd. Właściwszym określeniem jest "optymalizacji".

Nie jestem sportowcem, tylko turystą ;) więc nie mam problemów z zatrzymaniem się, by ugasić pragnienie. Jednak taki bukłak na plecach wydaje mi się dobrym miejscem na transport wody. Do tego mała kieszonka na drobne przedmioty jak dokumenty czy batona.
np. http://outdoorpro.pl/produkty/plecaki_r ... /1506.html
Bukłaki widziałem w tych plecakach zamykane na "listwę" od góry, dzięki czemu po otwarciu można było go umyć/wysuszyć.
np. taki: http://www.szumgum.com/buklak-source-wi ... 3-0-l.html

_________________
KTM 625 SXC


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Plecak
Nieprzeczytany postZamieszczono: 13 lutego 2012, 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 listopada 2011, 14:11
Posty: 3703
Lokalizacja: Szczecin
rrolek... jestem odmiennego zdania, a najbardziej doświadczył tego louis, przed wyjazdem do Aragonii sprzedał pawlichowi swojego camelbaga. na plecy postanowił wziąć plecek foto a w nim 2 bidony po 1L. na miejscu czekała nas temperatura w cieniu 35 stopni, i jazda po kilkaset km przez pustkowia, zapytaj Louisa czy dzisiaj by dalej postawił na bidony i butelki... :D camelbag ma jeszcze jeden plus, te lepsze potrafią mieć wkładkę alu, i nie gotują się na słońcu w butelce, po godzinie w upale będzie zupa. wkładkę można i samemu zrobić :D

_________________
www.21brothers.eu - Wytwórnia ROGALI oraz innych wypieków
www.ADVD.PL - Łowcy Niewygód
https://www.facebook.com/pages/21brothe ... 21?fref=ts
https://www.youtube.com/user/21brothers ... _as=public - Oficjalny kanał wyprawowy!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Plecak
Nieprzeczytany postZamieszczono: 14 lutego 2012, 22:18 

Rejestracja: 20 stycznia 2012, 14:17
Posty: 154
Witka

Luis mówisz wziął tylko 2 litry i też do plecaka? Zabrakło? A wy nie daliście mu popić żeby ustników nie zaślinił? :lol:
Raz wybrałem się w góry z takim 40 ltr plecakiem. Niby wszystko cacy, troki, pasy, paski ect. Miałem tam wszystko, picie też, pewnie jakieś 10 kg razem. Po ponad setce offem, cały czas gimnastyka na stojąco, po prostu siadł mi kręgosłup i cały (no prawie) fun z wycieczki poszedł się je...ć.
Ja wiem, nie każdy ma dyskopatie odcinka lędźwiowego i lumbago. Ale po co sobie życie utrudniać. Teraz nie jeżdżę nawet z narzędziówką na biodrach. Niby nie obciąża kręgosłupa, ale też męczy. Niech motor taszczy bety. Butelki też, czy z wodą, czy z piwem, czy z qniakiem. Ja już za miętka faja jestem.
A co do zupy: butelka gazowanej ciepłej wody po otwarciu gwałtownie (czasem zbyt) traci gaz. To schładza płyn, nie izoluje go jakaś aluwkładka, termos itp. I ten gaz niewiele waży.
Pamiętajmy jednak, że każdy lubi to co ma i vice versa. :mrgreen:

pozdr
rr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Plecak
Nieprzeczytany postZamieszczono: 19 lutego 2012, 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2011, 21:34
Posty: 122
ja też jestem zwolennikiem camelbagów, i nie mówimy tu o 40 litrowych plecakach a o nic nie ważących torebeczkach.. warto! trzeba jednak pamietać o trzymaniu czystości w takim worku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Plecak
Nieprzeczytany postZamieszczono: 23 marca 2012, 20:01 
Mam taki rowerowy camelbak (dwa litry). Latem (czasami) zabieram go z wodą cytrynową i jest fajnie pociągnąć łyczek płynu. Nie ma co przesadzać z pojemnością ponieważ zawsze można go dopełnić.
Inna sprawa z jazdą po "stepach akermańskich". Tam raczej byłby niezbędny.
W naszych warunkach można się bez tego obejść.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Plecak
Nieprzeczytany postZamieszczono: 25 marca 2012, 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2011, 21:43
Posty: 76
Ja wolę mieć latem na plecach camela, zdarza się że lecimy grupą, i ciężko wszystkich hamować kiedy pić się chce, a tak problem się szybko rozwiązuje sam. czasem wystarcza 20 km naprawdę wyczerpującego odcinka, i już człowiek ma dosyć. Chyba najlepiej dają w dupę takie metrowe górki co 2 m :) i tak przez 2-3 km... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net