Dzisiaj jest 18 maja 2024, 06:41


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 12 grudnia 2019, 19:06 

Rejestracja: 11 października 2016, 17:32
Posty: 79
rrolek pisze:
Się nieśmiało zapytam: na której mapie to wsio jest? Jak pisalem, ostatnio nie śledę.

Pozdr rr

Marcin pisze o tej mapie.
https://www.eazymut.pl/mapy-dla-urzadze ... ltopo.html

TopoPl od azymuta jest z TopoEU i tam jest UA.

_________________
950 SUPER ENDURO R


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 12 grudnia 2019, 19:35 

Rejestracja: 20 stycznia 2012, 14:17
Posty: 154
Mam ta mapę i z serii jeszcze Karpaty (pisalem o tym). Moje krytyczne uwagi dotyczyły tez tej mapy. Usmialem siew zeszłym roku jak mi trasę z Hukliwego na Velikij Verch wyznaczył. Próbowałem tej opcji w 2005. Kiedyś była fizycznie to i na mapach papierowych. Zapewne z nich została przeklikana. Nadmiernie, ze ze wsi są 2 znane mi wyjazdy. Myślę ze lokalesi znają ich więcej.

Pozdr rr

Edit: byłbym nie uczciwy, zapomniałem nadmienić, ze o ile pamiętam co najmniej jeden z tych wyjazdów na tej mapie był. Ale albo miał "dziury" albo źle ustawione punktu wspólne z innymi drogami bo routing po nich nie prowadzil. Względnie,może jest jakiś błąd w algorytmie kalkulacyjnym urządzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 12 grudnia 2019, 23:09 

Rejestracja: 11 października 2016, 17:32
Posty: 79
Zainstalowałem mapę Azymuta i jestem w szoku jakie ma ścieżki. Nawet tam gdzie ludzie z psem po łąkach chodzą u mnie na osiedlu
https://naforum.zapodaj.net/f7bfb9aa093f.jpg.html

_________________
950 SUPER ENDURO R


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 13 grudnia 2019, 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3373
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Tak jak pisze rrolek, ścieżki są ale może jakieś nie zawsze z końcem albo z przelotem dlatego routing po nich nie działa, ale jak weźmiesz ustawisz na pieszą trasę to moto czasem nie da rady przejechać. Wiadomo że poza PL może to jeszcze inaczej działać ale np w Alpach Włoskich przy granicy z Francją jeździliśmy po szlakach pieszych i wszystko tam było ładnie pokazane i co ciekawe routing też działał. Ustawiłem jazdę pod wyciąg narciarski i drogą techniczną ładnie prowadziło.
Testuj i baw się, ja na razie nie widzę lepszego rozwiązania z mapą i urządzeniem. Oczywiście może być coś dokładniejszego ale ja np tego nie potrzebuję w chwili obecnej.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 13 grudnia 2019, 16:29 

Rejestracja: 20 stycznia 2012, 14:17
Posty: 154
Witam
Tomas_XRV pisze:
Zainstalowałem mapę Azymuta i jestem w szoku jakie ma ścieżki. Nawet tam gdzie ludzie z psem po łąkach chodzą u mnie na osiedlu
https://naforum.zapodaj.net/f7bfb9aa093f.jpg.html

A u mnie cytując firmowego elektryka chujnia i papatajnia.
marcinjunak pisze:
ja na razie nie widzę lepszego rozwiązania z mapą i urządzeniem.

Zgadzam się w 100%

Pozdr rr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 14 grudnia 2019, 13:43 

Rejestracja: 11 października 2016, 17:32
Posty: 79
Tak jak się chwile pobawiłem to ten tryb Jazda terenowa jakoś tam działa bo wybrałem sobie trasę Torun-Włocławek i wytycza trasę przez poligon. Czyli coś tam sama pcha w teren :)

_________________
950 SUPER ENDURO R


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 19 grudnia 2019, 16:23 

Rejestracja: 11 października 2016, 17:32
Posty: 79
Znalazłem lepsze rozwiązanie od ram mounta taki oto adapter
Obrazek
Ram leci z Ali najwyżej jak ktoś by chciał to mogę go odsprzedać po kosztach.

_________________
950 SUPER ENDURO R


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 19 grudnia 2019, 19:11 

Rejestracja: 20 stycznia 2012, 14:17
Posty: 154
Wieczór

Lżejsza, prostsza i stabilniejsza od ram'a idea. Mam to zrobione jeszcze prościej: poszerzony mostek z PA11 do mocowania kiery z otworami M5 (czy M4 ,nie pomne) do przykręcenia uchwytu. Niby idealny minimalizm, działa, demontaż to od kręcenie tych 4ech śrub, może 5 min wszystkiego (mostek zostaje).
W tym roku, gdzieś na trasach Panoramy położyłem motek na konkretnym zjeździe tak fatalnie że zsunął się kilka metrów parkujac lampą a tak naprawdę gpsem w jakiejś cienkiej buczynie. Efeky: plastikowe mocowanie oderwało od mostka, popękało, wszystkie otwory pod śruby mniej czy bardziej uszkodzone.
Konkluzja: jest potencjalna szansa, ze ram' przy takiej kolizji obróci się na którejś kulce (o ile nie będzie do kręcona na maxa) i szkody będą mniejsze. Nie zmienia to faku że nadal uzywam swojego patentu bo te wszystkie ram'owe rozwiazania wydają mi się za duze choć oczywistościowe. Do mojego mostka za bardzo nie idzie przyspawac solidnej osłony bo i bez niej uchwyt mija się przewodami hebla i licznika na styk. Ale jeszcze pokombinuje. Może wystarczy odsunąć telewizorek o 1 cm w stronę zbiornika i osłoną wejdzie. I tak będzie to lżejsze od ram'a choć juz nie az tak optycznie.

Pozdr rr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 25 stycznia 2022, 08:48 

Rejestracja: 09 listopada 2021, 08:26
Posty: 190
To bardzo glupie jak zapytam czy googlowa z telefonu mapa to złe rozwiązanie?
Tel na kierownicy w uchwycie i w zasadzie jakis tam nawet kontakt ze swiatem jest, tzn jest szansa zobaczyc ze ktos dzwoni - pewnie nie wielka :D

Te garminowe mapy sa dokladniejsze? Pewnie urządzenia sa bardziej pancerne ale ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nawigacja na motocyklu
Nieprzeczytany postZamieszczono: 25 stycznia 2022, 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3373
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Jest gdzieś temat o wyższości navi nad telefonem i odwrotnie, każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety, ja osobiście uważam że telefon jest do dzwonienia a nie do nawigowania. Wszystko zależy gdzie jesteś, np jeśli w Serbii albo na Ukrainie poleci ci trochę MB danych to jesteś lżejszy i parę stówek na rachunku, w górach nie ma zasięgu i tylko dobry telefon na samym gps działa dobrze, tzn nie gubi sygnału. Telefon ugotujesz w uchwycie na kierze np w Albanii, tzn wyłączy się bo będzie za gorący podczas ładowania, jak spadnie z uchwytu i się zgubi albo zniszczy nie masz alternatywy na navi i dzwonienie do innych, chyba że masz drugi telefon. Mapy to zależy wjakim urządzeniu i jaki rodzaj, i tu i tu wsadzisz mapy topo no może oprócz tomtoma i innych tanich navi.

Musisz sobie po prostu odpowiedzieć do czego ci to wszystko potrzebne tzn jaki rodzaj jazdy na moto używasz częściej.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net