Dzisiaj jest 17 maja 2024, 09:51


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: jajecznica
Nieprzeczytany postZamieszczono: 17 listopada 2017, 21:16 

Rejestracja: 11 listopada 2017, 11:17
Posty: 10
Witam wszystkich,
Chciałbym poruszyć temat grzania się silnika jeśli powtarzam temat proszę o przekierowanie.

Tak więc zaczynając od początku moja przygoda z KTM 990 adv zaczęła sie od kupienia w tym roku zadbanego i doposażonego egzemplarza z 2012 r. (akcesoryjny pojedyńczy tłumik Remusa, SAS zdemontowany)

Od początku byłem zachwycony motocyklem, spełniał on wszystkie moje oczekiwania jednakże przygoda zaczęła się troszeczkę pechowo i poniekąd trwa do dziś....

1. Już na początku zepsuł mi się akcesoryjny wysprzęglik - ponoć wieczny....
Po wymianie na seryjny pojechałem z kumplami polatać troszke w terenie na Lubelszczyzne

2. Na pierwszym wyjedzie w trudniejszy teren roztrzaskało mi się na strzępy sprzęgło, moto wróciło na lawecie...

3. Po naprawie na ponownym wyjezdzie, juz bardziej uważałem więc sprzęgło mi sie nie roztrzaskało ale się spaliło :-(

Lubimy się z moimi kolegami pomarańczami troszkę przeczołgać w terenie, nie jest to więc jazda asfaltowa. Fakt jest jednak jeden dwa 990 ADV nie grzeją się tak jak mój... Jak wjadę w trudniejszy teren po paru przeszkodach zaczyna mi pulsować "temperatura", mogę kłaść motor wyjmować patelnie i robić jajecznice....
Dochodzę do wniosku że wszyskie moje problemy ze sprzęgłem oraz wysprzęglikiem mają związek z nadmiernym przegrzewaniem się moto.

Na początku podchodziłem do tematu z pokorą, biorąc pod uwagę moc oraz technikę użycia sprzęgła.... nie dało to jednak efektu więc ostro zaczynam tą nierówną walkę z efektem cieplarnianym.

1. Wymieniam termostat - dla zasady żeby być pewny że działa poprawnie
2. Wstawiam drugi wiatrak (chociaż moto moich kumpli latają na jednym)
3. Wymieniam nakrętkę chłodnicy (wyczytałem na zagranicznych forach)
4. Zmieniam napęd na 16/45

Czekam na propozycje co można jeszcze zrobić.... w przyszłym roku wybieram się w troszkę bardziej odległe tereny i chciałbym się zabezpieczyć przed ewentualnym wrzątkiem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: jajecznica
Nieprzeczytany postZamieszczono: 18 listopada 2017, 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 stycznia 2015, 11:49
Posty: 673
Napęd na pewno nie wpłynie na grzanie, a przełożenie 16/45 to raczej hardkor w dziku już raczej 17/45.
Zrób porządek z układem chłodzenia. Może masz zmielony wirnik od pompy wody?
Przepłucz uklad
http://www.ktm950.info/how/Orange%20Gar ... ystem.html
Przyczyną może być też pojedynczy tłumik? jaką masz mapę? Może masz za ubogą meszankę i przez to grzeje ci się moto?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: jajecznica
Nieprzeczytany postZamieszczono: 18 listopada 2017, 11:29 

Rejestracja: 10 października 2016, 09:02
Posty: 48
Lokalizacja: TRZEBNICA
Układ chłodzenia zawalony .skład mieszanki ,zobacz jakie masz świece jak są białe elektrody to mało wachy i będzie się gotował .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: jajecznica
Nieprzeczytany postZamieszczono: 18 listopada 2017, 17:15 

Rejestracja: 11 listopada 2017, 11:17
Posty: 10
Naped chce zmienic na 16/45 zeby mi rzadziej gasl w trudnym terenie, ograniczyc prace sprzegla. Jak gasnie od razu temperatura skacze. Czytalem opinie na zagranicznych forach i byly generalnie pozytywne, wiec chce sprobowac.
Pompe wody mam wymieniana zgodnie z zaleceniami. Teraz jestem pare miesiecy swierzo po wymianie.
Musze sprawdzic jak z ta mapa, tego jeszcze nie robilem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: jajecznica
Nieprzeczytany postZamieszczono: 20 listopada 2017, 19:38 

Rejestracja: 09 maja 2017, 17:29
Posty: 169
Mapa jest prawdopodobna, postaw moto na cetralce odpal na 10min i zobacz czy kolektor robi się czerwony;) Dodatkowo masz usunięty SAS? jaki filtr powietrza? i jaka mapa aktualnie wgrana?
Luzy zaworowe kiedy sprawdzałeś?

_________________
ADV990


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: jajecznica
Nieprzeczytany postZamieszczono: 21 listopada 2017, 17:44 

Rejestracja: 11 listopada 2017, 11:17
Posty: 10
Dostane klucz i wykręce swiece zeby zobaczyc, mam dostęp do kamery termowizyjnej wiec tez spróbuje tak oblukac moto.
SAS usuniety, filtr powietrza, sam nie wiem jaki mam. czy to ma wpływ?
Co do mapy to sprobuje to sprawdzic...
Luzy zaworowe ustawiane pare tys temu razem z pompa wodna


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: jajecznica
Nieprzeczytany postZamieszczono: 10 grudnia 2017, 21:38 

Rejestracja: 11 listopada 2017, 11:17
Posty: 10
Bylem w serwisie w Olsztynie, okazalo sie ze mapa zaplonu nie byla dopasowana do wydechu....
Troszke lipa... wgrali nowa mam nadzieje ze sie poprawi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: jajecznica
Nieprzeczytany postZamieszczono: 12 grudnia 2017, 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 czerwca 2016, 14:49
Posty: 97
Lokalizacja: Jelenia Góra Dolnośląskie
Ja mam w swoim przełożenie 16/45 w teren i bardzo mi pasuje.
Żeby nie zarzynać sprzęgło wsadź dyszę olejową 0,5mm idącą na sprzęgło.
Znajduje się pod korkiem na imbus przy zębatce przedniej za wysprzęglikiem.
Sprzęgło dostanie więcej smarowania ale skutkiem ubocznym jest ciężkie wyszukiwanie luzu trzeba przygazówkę robić żeby złapać luz.
Na temperaturę (jak już ogarniesz mapy i dalej będzie problem) pomaga włącznik wentylatora o niższej temperaturze załącznia. + 2 wentylator.
U siebie mam taki układ i odkąd zamontowałem nigdy nie miałem więcej niż 4 kreski tylko trzeba się przyzwyczaić że wentylatory pracują prawie cały czas.

_________________
KTM 950 Adventure Orange.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: jajecznica
Nieprzeczytany postZamieszczono: 14 grudnia 2017, 15:18 

Rejestracja: 11 listopada 2017, 11:17
Posty: 10
Właśnie szukam napędu 16/45, co porządnego polecacie?
Dzieki za podpowiedz z tą dyszą, ale mam nadzieje że moje sprzęgłowe problemy się rozwiążą same wraz z obniżeniem temperatury i większą zębatką. Będę miał to jednak na uwadze.
Drugi wentylator już zamontowany.
W czerwcu z lecimy z ekipa na bezdroża karellii także mam jeszcze trochę czasu żeby ten temat ogarnąć ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: jajecznica
Nieprzeczytany postZamieszczono: 22 grudnia 2017, 07:44 

Rejestracja: 11 listopada 2017, 11:17
Posty: 10
ponawiam pytanie o skompletowanie napedu 16/45.
Chciałbym Sunstar plus DID tylko jako ze to nie jest standard nie wiem jaki wziasc....
Czy 16/45 od 690 bedzie pasowal do mojego 990?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net