Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 21:33


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: 790 ADV R - podłączenię GPS i grzanych manetek
Nieprzeczytany postZamieszczono: 25 stycznia 2021, 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2021, 08:43
Posty: 131
Hejka
Takie pytanko jak podłączyć GPS i grzane manetki.
Wiem że pod lampą są podłączenia jedno bezpośrednie jedno "za stacyjką"

Jakiego rodzaju to są złącza? Chyba "takie wsuwki" jak z tyłu ?

Da się dokupić, jak to nazwać szukać w necie czy może w OBI dostanę?

A może ciąć i lutować ?

Poradźcie coś proszę.

A i chciałbym podłączyć grzane manetki za stacyjką a GPS bezpośrednio do AKU, ale używając tego złącza pod lampą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 790 ADV R - podłączenię GPS i grzanych manetek
Nieprzeczytany postZamieszczono: 25 stycznia 2021, 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3365
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Złączki takie same jak pod kanapą, ja mam dokładnie tak zrobione, łapy po a navi przed stacyjką. Wszystko jest w lapmie wyprowadzone, tylko się wpinasz.
Grzane łapy wziąłem ori w ktm i nic nie trzeba było lutować.
Złącza oznaczone ACC1 i ACC2

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 790 ADV R - podłączenię GPS i grzanych manetek
Nieprzeczytany postZamieszczono: 25 stycznia 2021, 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2015, 19:29
Posty: 166
Lokalizacja: W-wa Praga Płd
Z czystej ciekawosci - czemu chcesz GPS przed stacyjka? Ja bym mial wizje, ze zapomne kiedys zabrac i mnie rozladuje. Nic nie lutuj - w samochodach i motocyklach sie nie lutuje, bo to sie potem kruszy. Ja mam jedno i drugie wpiete do stacyjki na rozgaleznikach zlaczek. Ty jestes z Wawy, to moge Ci dac dwie :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 790 ADV R - podłączenię GPS i grzanych manetek
Nieprzeczytany postZamieszczono: 26 stycznia 2021, 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2021, 08:43
Posty: 131
qpcio pisze:
Z czystej ciekawosci - czemu chcesz GPS przed stacyjka? Ja bym mial wizje, ze zapomne kiedys zabrac i mnie rozladuje. Nic nie lutuj - w samochodach i motocyklach sie nie lutuje, bo to sie potem kruszy. Ja mam jedno i drugie wpiete do stacyjki na rozgaleznikach zlaczek. Ty jestes z Wawy, to moge Ci dac dwie :D


Bo jeżdżąc w terenie często się zatrzymuję i nie chcę aby wyłączał się GPS za każdym razem jak wyłączę zapłon, miałem pod stacyjką w F800 GS i mnie to denerwowało.

Włączony GPS będzie mi też przypominał że muszę go zabrać :)

Dzięki za podpowiedź, z tym lutowaniem. A złączki muszę gdzieś kupić bo potrzebuję 4ry :)

marcinjunak pisze:
Złączki takie same jak pod kanapą, ja mam dokładnie tak zrobione, łapy po a navi przed stacyjką. Wszystko jest w lapmie wyprowadzone, tylko się wpinasz.
Grzane łapy wziąłem ori w ktm i nic nie trzeba było lutować.
Złącza oznaczone ACC1 i ACC2


Pod lampą czyli trzeba zdjąć czachę ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 790 ADV R - podłączenię GPS i grzanych manetek
Nieprzeczytany postZamieszczono: 26 stycznia 2021, 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2015, 19:29
Posty: 166
Lokalizacja: W-wa Praga Płd
Dzieki za odp :) spoko, ja mam zumo XT, wczesniej mialem TomToma - oba mowia "nie mam zasilania i wylacze sie za 15 sekund" - czy cos takiego i jak potrzebuje na postoju, to klikam "anuluj" i zostaja wlaczone ;-)
A czachy nie trzeba zdejmowac, ale "kilka" srubek jest do wyjecia lampy.
tu jest calkiem spoko pokazane: https://www.youtube.com/watch?v=zBOpzr7-zHU


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 790 ADV R - podłączenię GPS i grzanych manetek
Nieprzeczytany postZamieszczono: 26 stycznia 2021, 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3365
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
qpcio pisze:
Dzieki za odp :) spoko, ja mam zumo XT, wczesniej mialem TomToma - oba mowia "nie mam zasilania i wylacze sie za 15 sekund" - czy cos takiego i jak potrzebuje na postoju, to klikam "anuluj" i zostaja wlaczone ;-)


Dopóki bateria trzyma to OK, potem już wku..wia na maksa albo w chłodne dni jak spada napięcie jak gość na bunjee :), no i to wieczne potwierdzanie że nie chcę wyłączać zasilania nie na moje nerwy. :)

No i powiedz od razu że nigdy nie miałeś prawdziwej navi, tomtom albo xt to zabawki przy montanie albo monterze, tu akurat nie ma opcji hibernacji i dlatego navi włącza się 2 min co bardzo wku..ia, sam producent podaje że należy montować to bezpośrednio do aku a w tych nowszych już jak xt albo inne zumo ze względu że masz zasilanie na 5V nie jest to wykonalne ze względu ciągłego zasilania zasilacza 5V, rozładuje aku jak będzie non stop podpięty.

Dlatego właśnie zacząłem czytać o zasilaniu montany 700 i ku..wa nie mogę nigdzie znaleźć, Kuba podeślij link do adv jak masz.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 790 ADV R - podłączenię GPS i grzanych manetek
Nieprzeczytany postZamieszczono: 27 stycznia 2021, 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2015, 19:29
Posty: 166
Lokalizacja: W-wa Praga Płd
1) Ciekawe jest to co piszesz, bo w zumo tez Garmin pisze, ze mozesz podpiac i tak i tak - tzn, ze do aku bezposrednio jest ok. Czyli ono chyba nie ciagnie pradu, jak nawi nie jest w uchwycie. Nie chce mi sie znowu lampy sciagac ale az z ciekawosci bym sprawdzil czy/jaki tam jest pobor pradu jak navi nie jest podpiete.
2) W tamtym watku masz linka - przejedz mysza przez moj tekst, to go znajdziesz ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 790 ADV R - podłączenię GPS i grzanych manetek
Nieprzeczytany postZamieszczono: 27 stycznia 2021, 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3365
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Można tak zrobić jak nie ma cewki transformatora na 5V, jak jest to niestety ale każda cewka bez odbioru nawet na końcu obwodu pobiera prąd. Zrób test, włóż ładowarkę do telefonu podpiętą w gniazdo zapalniczki bezpośrednio do aku na noc, albo sprawdź ile pobiera prądu, po nocy aku nie żyje.

To znalazlem na końcu tematu na adv
I measured 0.3mA with the empty cradle. That's 3/10 of a milliamp or 0.0003 amps.

The XRE 300 has a 6 amp-hour battery, so the Montana 700 mount without a Montana in it will use 1/20,000 of that every hour. If you park for a week, you'll use 0.05 amp hours or 1/120 of the battery capacity.

So the literal answer is "Yes, the Montana 700 mount does draw power when the 700i isn't in the cradle." The amount is so small that it is not a concern to me for short term parking.

That's a single measurement of a single example of the Montana 700 mount. There may be some variation. I doubt there's enough variation to cause real trouble.

That XRE 300 looks like a nice bike. Hope you post some pics of yours in use.


Więc zużycie jest, kwestia tylko ile trwa postój.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 790 ADV R - podłączenię GPS i grzanych manetek
Nieprzeczytany postZamieszczono: 27 stycznia 2021, 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2021, 08:43
Posty: 131
Udało mi się dzisiaj wyjąć lampę i podłączyć wszystko jak chciałem.

Złączki kupiłem (męskie) w OBI jedyne jakie były, okazało się że pasują idealnie :)

Mało miejsca w czaszy aby przeciągnąć wszystkie wtyczki od manetek oxford'a (duże 3 wtyczki), ale jakoś się udało.

Jak bawiłem się w układanie kabli w czasy i za lampą, przez przypadek całkiem luźno wyczepiła się wtyczka od gniazda zapalniczki, więc trzeba na to uważać :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 790 ADV R - podłączenię GPS i grzanych manetek
Nieprzeczytany postZamieszczono: 03 lutego 2021, 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2021, 08:43
Posty: 131
Przetestowane na Wolfentreffen ! 1000km przy -7 stopni celcjusza :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net