Dzisiaj jest 30 kwietnia 2024, 21:20


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: soft 3.3 dat 10.4
Nieprzeczytany postZamieszczono: 31 lipca 2023, 20:52 

Rejestracja: 09 listopada 2021, 08:26
Posty: 190
Prawda, chciałem tak zrobic ale gosc ktory serwisuje mi motocykl zasugerował takie rozwiazanie. Mówił ze yuasy to juz nie to co kiedys.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: soft 3.3 dat 10.4
Nieprzeczytany postZamieszczono: 01 sierpnia 2023, 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3368
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
zly pisze:
Mówił ze yuasy to juz nie to co kiedys.

Bo jak się kupuje za pół ceny z allegro czy alli to tak jest, kupujesz u sprawdzonego dystrybutora i masz parę lat spokoju.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: soft 3.3 dat 10.4
Nieprzeczytany postZamieszczono: 02 sierpnia 2023, 21:32 

Rejestracja: 09 listopada 2021, 08:26
Posty: 190
Byc moze masz racje. Kupilem w Larssonie aku. Kupie tez ladowarke i bede motor podpinal na postoju. Jak padnie kupie yuase. Mialem troche wydatkow nie chcialem szalec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: soft 3.3 dat 10.4
Nieprzeczytany postZamieszczono: 03 sierpnia 2023, 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 października 2015, 17:04
Posty: 439
Lokalizacja: Lubliniec
marcinjunak pisze:
zly pisze:
Mówił ze yuasy to juz nie to co kiedys.

Bo jak się kupuje za pół ceny z allegro czy alli to tak jest, kupujesz u sprawdzonego dystrybutora i masz parę lat spokoju.



Nawet cena nie zawsze gwarantuje oryginalność. Pracowałem 7 lat w dużej hurtowni motoryzacyjnej. Nie zdajecie sobie nawet sprawy jak rynek podróbek jest rozwinięty. To nie jest produkcja kilku sztuk. Widziałem kontenery podrabianych części i to takich marek, że głowa mała.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: soft 3.3 dat 10.4
Nieprzeczytany postZamieszczono: 04 sierpnia 2023, 08:03 

Rejestracja: 09 listopada 2021, 08:26
Posty: 190
Podziel sie wiedzą. Jak próbować unikać podróbek?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: soft 3.3 dat 10.4
Nieprzeczytany postZamieszczono: 01 września 2023, 20:07 

Rejestracja: 09 listopada 2021, 08:26
Posty: 190
Problem pojawił sie znowu.
Wyjechałem, po jakims czasie swieci na liczniku kontrolka abs i nic wiecej, zero innych kontrolek, żadne swiatła nie działały.
Objawy, raz pojawiały, po krotkim postoju zniknęly. Po dotkniecu regularor napięcia był bardzo gorący.
Podjechałem do warsztatu.
Sprawdzilismy cewki w silniku żarówką na obrotach - serwisant stwierdził ze cewki sa ok i nie ma na nich zwarcia. Wzielismy sie za regulator, znalazł w warsztacie nie oryginalny ale taki który miał pasowac. Po wymianie krótka jazda, moto działa. Już sie ucieszyłem dojezdzając do domu ale dotykając regulatora znów zorientowałem sie ze był gorący jak diabli.
Wydaje sie ze jest gdzies zwarcie ....

Dodam ze wczesniej motor wykonczył 3 akumulatory. Może to zbieg okoliczności ale .. JEden jeszcze u poprzedniego własciciala zaraz przed zakupem, w drugim podczas jazdy padłą cela, trzeci padł niby od niejezdzenia.

Jakies pomysły Panowie? Spróbuję jutro troche pojezdzić. Pomierzę napięcia. Dam znać.
Będe wdzieczny za rady.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: soft 3.3 dat 10.4
Nieprzeczytany postZamieszczono: 03 września 2023, 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3368
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Jedno i drugie jest ze sobą powiązane, kiepskie aku będzie bardziej grzało regler, szczególnie w ciepłe dni, zalecam jazdę na długich żeby regulator miał mniej ciepła do odprowadzenia, dobre aku to podstawa, no i oczywiście regulator, jego moc jest najważniejsza, odradzam podróbki i inne allegrowe wynalazki, już nie raz się na tym zawiodłem bo właściciel chciał oszczędzić, kup nowy sprawny regulator, jak możesz pożycz dobry akumulator, sprawdź dobrze wszystko, połączenia we wtyczkach, szczególnie masę na silnik. Dopiero jak będziesz pewny że wszystko jest ok zacznij próby z mierzeniem napięć.

Sprawdź jeszcze połączenie aku i przekaźnik rozrusznika, czasem tam ginie napięcie przy rozruchu.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: soft 3.3 dat 10.4
Nieprzeczytany postZamieszczono: 03 września 2023, 18:41 

Rejestracja: 09 listopada 2021, 08:26
Posty: 190
Przelozylem regulator na oryginalny. Z tym na probe bylo cos nie tak, nie bylo ladowania. Po przekladce na oryginal jest 14.3 na jalowym.
Szukalem na macanego zwarcia w ukladzie. Zdjalem reflektor, ruszalem kablami obserwyjac czy nie zanika cos na liczniku czy swiatlach. Nic nie znalazlem oprocz jakiejs posranej zarowki ledowej od pozycyjnego, chyba sie grzala no ale to nie to

Nie mialem jak pojezdzic bo zaczelo lac.
Akumulatory mam na teraz dwa. Wydaje sie ze nie one sa problemem, sprawdzam na obu.
Wychodzi ze regulatora nie mam na przekladke. Nowy jest masakrycznie drogi - ponad 800.
Ew używany ale spróbuję pogadac z elektronikiem znajomym. Może go pomierzy i ew wyjdzie czy jest walnięty.

Czytam jeszcze o objawach - nadmierne przegrzewanie się regulatora i zanikanie wskazań na wyswietlaczu miesci sie w klasyce objawów. Straszna bieda ze nie ma od kogo pożyczyć na test.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: soft 3.3 dat 10.4
Nieprzeczytany postZamieszczono: 07 września 2023, 07:34 

Rejestracja: 09 listopada 2021, 08:26
Posty: 190
Narazie jezdzę do okola komina. Póki co problemów nie ma ale to nie znaczy ze je rozwiązalem.
Zauważyłem ze regulator jest bardzo gorący - może być walnięty ale napięcia daje dobre. Kolega kóry ma Duka mówił ze jego tez mocno sie nagrzewa. Jaką macie temp +/- w miejskiej jezdzie?
Chciałem miec punkt odniesienia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: soft 3.3 dat 10.4
Nieprzeczytany postZamieszczono: 07 września 2023, 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3368
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Temperatura jest tym większa im wiecej napięcia musi zbijać regler, dlatego jeżdżąc na długich nie grzeje się tak bardzo, wkładając ledowe żarówki ludzie myślą że będzie ok ale mylą się bo ten regler wtedyjeszcze bardziej się grzeje bo układ nie potrzebuje tyle prądu co przy zwykłych żarówkach. Jeździć obserwować.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net