Dzisiaj jest 01 maja 2024, 23:10


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 890R Rally
Nieprzeczytany postZamieszczono: 17 października 2021, 19:39 

Rejestracja: 07 maja 2017, 18:08
Posty: 67
Lokalizacja: Łowicz
KTM 890 R Rally, na papierze pięknie wygląda siedzenie na 910mm, prześwit ponad 300mm, skok zawiasu 270mm , zapier... pewnie jak ktm
tylko jest z nim 1 mały problem-cena
do wersji R trzeba dorzucić prawie 35kzł, za zawias, akrapa, podnóżki rajdowe quickshifter+, jakieś osłonki karbonowe baku, węższe felgi (gdzie nie ma w opisie, że to jakiś excell lub coś innego wzmocnione) i chyba tyle, reszta to dla snobów moim zdaniem (malowanie ,limitowana wersja)
Chyba, że da się samemu wersję R tak zmodyfikować, ale podejrzewam, że dużo taniej nie wyjdzie i będzie rzeźba(tzn przy odsprzedaży mało kto to doceni)
Jakieś sugestie? Ktoś ma wiedzę czy reszta gratów silnik, skrzynia elektryka, elektronika- to to samo co zwykły? Jak jest z ryzykiem awariai tej maszyny gdzieś na zadupi świata? Taka sama jak każdego nowego KTM?
https://ktmsklep.pl/motocykle-ktm/offer ... rally-2021

_________________
990 R 2012r wariat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 890R Rally
Nieprzeczytany postZamieszczono: 18 października 2021, 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3368
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Mogę coś powiedzieć z perspektywy jazdy na 890R
1.Zawias przód xplor pro, Conne valve - drogi, duża różnica do xplora serii
2.zawias tył - drogi, duża różnica do xplora serii ale to już musisz sobie odpowiedzieć czy to ci potrzebne
3.siedzenie rally - dostępne
4.podnóżki rally - dostępne drogie
5.akrap - dostępny
6. koła, tył jest 4 cale, (4.5 jest w Rce), dętkowe, ale rozmiar opon mają jak każdy adv R, przód 2.5 więc taki sam jak w standardzie
7. QS+ i rally tryb - trzeba dopytać, żeby był banan na ryju trzeba cały tech pack wgrać bo i tak taniej wychodzi, dochodzi wtedy tempomat i msr, na asfalcie się przydaje, wiem bo mam
8. Prześwic rally o 4cm większy,
9. siedzenie o 4cm wyżej niż w R - jak masz 2m wzrostu to zawias długi rally jest praktycznie nieoceniony
10. osłony carbon - dostępne
11. tylna tarcza 270mm, 260 standard ale to różnie podają w teorii internetu
Awaryność
Wszystko to loteria, są takie co już z fabryki i do aso przyjeżdżają źle poskładane z bublami a drugie jeżdżą non stop i nic się nie dzieje. Jedyne co może unieruchomić moto to immo, bez reszty elektroniki moto pali i jedzie dalej.
Jeśli masz zaplecze finansowe i masz 2m wzrostu kup advr i dokup zawias od rally, zwykły na pewno sprzedać nie będziesz miał problemu, reszta wedle uznania myślę i zasobności leasingu czy karty.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 890R Rally
Nieprzeczytany postZamieszczono: 18 października 2021, 20:33 

Rejestracja: 07 maja 2017, 18:08
Posty: 67
Lokalizacja: Łowicz
teraz pytanie ,ile samemu trzeba dołożyć wraz z robotą do wersji R żeby wyszło Rally
bo jeśli różnica w cenie wyjdzie poniżej 10k to nie wiem czy warto,
Oryginał na rynku wtórnym ma inną wartość
Na limitowaną wersję mam wywalone, podejrzewam że Ktm wyliczył iż w tej cenie i tak będzie ciężko więcej sprzedać niż te 500szt rocznie,
Dowód- dalej w ofercie mają 790 Rally 2020

_________________
990 R 2012r wariat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 890R Rally
Nieprzeczytany postZamieszczono: 18 października 2021, 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3368
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Na pewno więcej w sumie wyjdzie niż kupno rally, graty osobno są droższe.
Zawias od rally to około 20 koła detal nowy, przód i tył razem.
Kupno 890 21' to około 52k, jak by nie wsadzał nić poza tym to jeszcze trochę zostaje na graty albo na jazdę.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net