Dzisiaj jest 11 maja 2024, 23:12


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zegary KTM 990 SM - problem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 14 stycznia 2021, 12:13 

Rejestracja: 14 stycznia 2021, 11:43
Posty: 29
Dzień dobry wszystkim forumowiczom :)
Jestem tu nowy i mam nadzieję że wasza wiedza i doświadczenie pomoże mi rozwiązać mój problem.

Od kilku miesięcy jestem świeżo upieczonym posiadaczem KTM 990 SM.
Kiedy kupowałem motocykl zauważyłem na wyświetlaczu coś w rodzaju zamglenia/ zaszronienia w lewym dolnym roku wyświetlacza LCD - poprzedni właściciel powiedział że takie zamglenie jest już od dawna i nie postępuje.

Dziś byłem przy motocyklu i zauważyłem że to zamglenie stało się mniej przezroczyste - i pojawiło się również w górnym lewym rogu wyświetlacza - poniżej załączam link do zdjęcia

Czy któryś z kolegów miał podobny problem z tym wyświetlaczem???
Zastanawiam się czy to wina pogody i niskiej temp w garażu czy może to jakieś postępujące odklejanie się warstwy wyświetlacza LCD :/

Rozebrałbym zegary ale nie wiem czy to jest jakoś klejone czy wystarczy wykręcić śruby i obudowa łatwo zejdzie.

Będę bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki :)

https://imgur.com/a/WFbuC9v - zdjęcie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zegary KTM 990 SM - problem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 14 stycznia 2021, 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2015, 19:29
Posty: 166
Lokalizacja: W-wa Praga Płd
rozbieraj zegary!
Nie chce straszyc, ale jak Ci sie zbierze wigoc tez na dole w calym pudelku zegarowym, to lubi sie tam cos zewrzec i wtedy caly LCD zaczyna przygasac. Poszukaj chyba na advrider tematow "KTM 990 adventure dimming display" - to te same zegary - warto sobie wywiercic dziurke na dole - wszystko jest tam pokazane i opisane - i wtedy lepiej odparowuja. W razie czego sluze pomoca :) ale odkrecenie srub wystarczy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zegary KTM 990 SM - problem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 14 stycznia 2021, 12:56 

Rejestracja: 14 stycznia 2021, 11:43
Posty: 29
Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź :)

Skoro da się to łatwo rozebrać to jak tylko będzie cieplej dobiorę się do zegarów i je rozkręcę.
W garażu gdzie mam motocykle panuje raczej stała temperatura i wilgotność także mam nadzieje ze do wiosny nic gorszego się nie wydarzy.

Dziś trochę tam nagrzałem farelką ponieważ chwilę majsterkowałem przy nim więc może to było przyczyną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zegary KTM 990 SM - problem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 15 stycznia 2021, 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2015, 19:29
Posty: 166
Lokalizacja: W-wa Praga Płd
tak dlugo jak ich nie wlaczasz, to mozesz je nawet zanurzyc w wodzie ;-) wazne, zebys do tego zwarcia nie doprowadzil.
Nie wiem czy dobrze pamietam, ale jedna sruba zegarow jest pod naklejka (plomba) - pamietaj o tym i nie rozkladaj na sile ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zegary KTM 990 SM - problem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 16 stycznia 2021, 17:13 

Rejestracja: 14 stycznia 2021, 11:43
Posty: 29
Rozebrałem.

Dostać się do tych zegarów to jakiś dramat. Nie da się ich odkręcić bez zdejmowania całego reflektora z obudową. Mam zamontowaną żarówkę LED i wskaźnik biegów co zwiększa ilość upchanych kabli w obudowie.

Co do samych zegarów to tak, były tam 3 śruby, jednej gwint urwany (przecież nie może być idealnie haha) - ktoś już tam przede mną był

To dziwne zamglenie na zegarach to był nalot (może i pleśń) który znajdował się miedzy szkiełkiem LCD a plastikową tarczą wyświetlacza. Nie mogłem zdjąć wskazówki żeby ściągnąć całą tarczę a wolałem nie robić tego na siłę więc lekko odchyliłem tarcze wyświetlacza i wyczyściłem wacikiem i szmatką ów nalot. Zrobiłem również mały otwór wiertłem na samym spodzie licznika tak jak doradzałeś :)

Motocykl skręcony i nawet podłączyłem akumulator żeby odpalić i zobaczyć czy wszystko działa.
Jest OK - jedyne co zwróciło moją uwagę to wskazanie temperatury otoczenia 92 stopnie Cel :D
Może to wina mrozu i ma jakieś złe odczyty. Zobaczymy latem bo w sumie nie wiem jak mógłbym to zweryfikować.

Zabawne jest że dopiero jak się coś rozkręca w nowo kupionym moto to wychodzą jakieś smaczki.
Jestem pedantem i nawet skruszona kostka mnie wkurza ale chyba muszę wyluzować :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zegary KTM 990 SM - problem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 17 stycznia 2021, 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2015, 19:29
Posty: 166
Lokalizacja: W-wa Praga Płd
Wskazowke spokojnie ciagnij na sile - w sensie podwaz czyms przy samej osi ;-) Lampe faktycznie trzeba zdjac... zapomnialem o tym, ale jakos juz tak mialem opykane te dzialania, ze szlo spoko. Poza tym zdjecie lampy w 990 to byl moment i latwizna (przynajmnie w porownaniu teraz do 790 :/
A to nie bylo przypadkiem 9.2 stopnia? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zegary KTM 990 SM - problem
Nieprzeczytany postZamieszczono: 17 stycznia 2021, 16:19 

Rejestracja: 14 stycznia 2021, 11:43
Posty: 29
Podważałem plastikowymi szpatułkami z obu stron na raz przy samej osi ale ewidentnie nie chciało puścić więc nie ryzykowałem bo jak bym to urwał to już kaplica :D

Właśnie było 92.0 i to mnie dziwiło :D

Dzięki za pomoc i podpowiedzi
Może ten temat komuś kiedyś pomoże :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net