Dzisiaj jest 12 maja 2024, 04:10


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 990 SMT kilka pytań.
Nieprzeczytany postZamieszczono: 29 listopada 2021, 19:10 

Rejestracja: 17 maja 2021, 16:57
Posty: 23
Witam. Od niedawna jestem posiadaczem 990 SMT. Motocykl kupilem z lakierowanym zbiornikiem i przyległymi do niego bokami czaszy. Trochę różni się to od koloru zadupka i chciałem zapytać czy jest jakiś kod lakieru żeby uzyskać taka sama strukturę i kolor? (moto z 2010 roku z czarnym zbiornikiem i pomarańczowymi boczkami).
Kolejne pytanie dotyczy boczków na zbiorniku, a konkretnie czy są takie same jak w SM?
Słyszałem też, że częsta przypadłością jest cieknaca pompa wody. Zauważyłem, że na deklu pod pompa wody stoi kropla płynu, wymiana uszczelki załatwi sprawę czy przyczyną oprócz uszczelki może być jeszcze coś co zobaczę gdy zdejme pokrywę?
Ostatnie pytanie. Zauważyłem że po zapaleniu silnika przez chwileczkę zaswieca się kontrolka akumulatora. Akumulator naładowany.. Czy to normalne?
Dziękuję z góry za pomoc.
Pozdrawiam!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 990 SMT kilka pytań.
Nieprzeczytany postZamieszczono: 30 listopada 2021, 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 października 2015, 17:04
Posty: 440
Lokalizacja: Lubliniec
Tutaj masz fabryczne kolory: https://drive.google.com/drive/u/2/fold ... UZmKrRWYK0

Pompa cieknie głównie przez uszczelniacz i wyrobiony wałek od uszczelniacza i wtedy woda idzie do oleju.

Zmierzyć prąd ładowania skoro kontrolka się świeci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 990 SMT kilka pytań.
Nieprzeczytany postZamieszczono: 30 listopada 2021, 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3372
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
AD.2. Jak jest woda na wierzchu to może puszczać oring który jest pokrywie, wymienia się go podczas roboty pompy wody.
AD.3. Na początku moduł widzi niskie napięcie dlatego błyska kontrolka, jak od razu wejdzie na wyższe obroty i kontrolka gaśnie to znaczy że ładowanie jest. Aby sprawdzić jakie trzeba zmierzyć na akumulatorze podczas pracy silnika. 14-14.5 to taka norma na tym regulatorze napięcia.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 990 SMT kilka pytań.
Nieprzeczytany postZamieszczono: 30 listopada 2021, 20:08 

Rejestracja: 17 maja 2021, 16:57
Posty: 23
Dziękuję Panowie.
Narazie nie ma wody w oleju więc pewnie oring w pokrywie, a resztę zobaczę jak ja zdejme.
Kontrolka po zapaleniu zaraz gaśnie, nie wiedziałem jak to jest w tym moto.
A odnośnie koloru to nie widzę tam smt, ale w oryginale czarny bak jest tak samo wykonany jak np w 690 supermoto? Gładki ale nie ma takiego połysku?
A nikt nie pomoże z boczkami?? Pasują od supermoto 990? Wyglądają bardzo podobnie..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 990 SMT kilka pytań.
Nieprzeczytany postZamieszczono: 01 grudnia 2021, 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3372
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Wejdź sobie np na ktmsklep i porównaj numery plastików, ale wybierz te same kolory,

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 990 SMT kilka pytań.
Nieprzeczytany postZamieszczono: 14 grudnia 2021, 12:37 

Rejestracja: 09 listopada 2021, 08:26
Posty: 190
Podepnę sie do tematu.
W moim smt z 2012 jest lakierowany przedni błotnik - w kazdym zdjeciu jakie znalazłem w necie błotnik jest matowy. Inwencja poprzedniego własciciela?

W dodatku gdzies zostal lekko doscisniety w bok i nie leży centralnie nad kolem. Ma z 1-2 cm odchylki od przedniej opony. Jest cały, nie połamany, bez uszczerbków. Macie jakis patant zeby go "podprostowac"?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 990 SMT kilka pytań.
Nieprzeczytany postZamieszczono: 17 grudnia 2021, 14:17 

Rejestracja: 14 stycznia 2021, 11:43
Posty: 29
Boczki w SM i SMT się NIE różnią. Różnią się zbiorniki paliwa a dokładniej w zbiornikach do SMT są po 2 otwory do łączenia czaszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net