Dzisiaj jest 19 maja 2024, 01:21


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KTM SMT 990, kupić nie kupić?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 28 marca 2014, 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lutego 2014, 14:45
Posty: 37
Lokalizacja: Otwock/Warszawa
Nie, dziś akurat siedzę w domu. Jak dojeżdżam to w okolice Placu Konstytucji.

Ale to oznacza, że więcej się tych SMT'ków kręci :)
Bo spotkać jakiegoś to rzadkość...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KTM SMT 990, kupić nie kupić?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 21 lipca 2014, 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2013, 16:16
Posty: 288
Lokalizacja: Warszawa
Cześć wszystkim,

Szybkie pytanie: czy przy wzroście 177cm postawię obie stopy na płasko na ziemi, siedząc na SMT ?

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KTM SMT 990, kupić nie kupić?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 21 lipca 2014, 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 grudnia 2011, 12:28
Posty: 227
Nie wiem czy postawisz, bo to zależy głównie od długości nóg. Ja nie stawiałem całkowicie ale jam mam zaledwie 170cm ale uważam, że bez problemu bym sobie z nim poradził więc myślę, że Ty zrobisz to spokojnie.

Obrazek

_________________
KTM 690


Ostatnio zmieniony 21 lipca 2014, 09:23 przez Louis, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KTM SMT 990, kupić nie kupić?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 21 lipca 2014, 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2013, 16:16
Posty: 288
Lokalizacja: Warszawa
Kurde, już miałem sztywny plan: 990 ADV i nic innego mnie nie obchodzi. Jeździłem tym sprzętem i się zakochałem.

...ale od kilku dni czytam nt. 990 SMT.... i dochodzę do wniosku, że po prostu muszę wygrać w Lotto ;)

a tak serio to Ty Louis dlaczego ostatecznie nie wziąłeś SMT ? Ze względu na wyższy koszt eksploatacji?

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KTM SMT 990, kupić nie kupić?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 21 lipca 2014, 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 grudnia 2011, 12:28
Posty: 227
Tu jest trochę w temacie.
Louis pisze:
Absolutnie nie można na Was liczyć, zresztą czego ja się spodziewałem, ortodoksi. Sam muszę zacząć wybrzydzać, a lekko nie jest. Motocykl bardzo mi się podoba, no i odjąłby mi lat, a to w sumie najważniejsze.
Ma stosunkowo mały zbiornik przy silniku, który nie jest mistrzem oszczędzania, a do tego nie ma wskaźnika zużycia paliwa. Bywają motocykle turystyczne o wygodniejszych kanapach. No i ten apetyt na opony zasmuca, problemem mogłaby być podróż do Gruzji i z powrotem.
Najbardziej jednak powstrzymuje mnie brak uniwersalności. Jeszcze nie dojrzałem do podróży wyłącznie asfaltowych, w zasadzie dopiero zaczynam po nim jeździć więcej. Moje wypady muszą mieć odcinki gruntowe. Pewnie, że i czoperem da się po szutrach polatać ale słabo to widzę. Dobrze to odzwierciedlają prywatne foty w necie, mimo, że to przepastny zbiór SMT-y na szutrach to prawdziwe rodzynki, to też o czymś też świadczy.
Mniej wahałbym się już przy wersji 990 ADV, tyle, że karłowaty jestem. Poza tym zakup SMT wychodzi korzystniej i maszyny mniej zmęczone. Najbardziej obecnie pasowałby mi chyba 1190 w wersji "zwykłej" ale mnie nie stać, no może za 2 lata. Mimo tych wszystkich wątpliwości obawiam się, że pojadę zobaczę i przepadnę. Problem w tym, że w okolicy pojawił się dwuletni egzemplarz, kilkanaście tysięcy przebiegu, za 25000 zł. Cena aż podejrzana, gdyby była "rynkowa", nie rozważałbym SMT.


Prawda jest taka, że wziąłbym nie konkretny model czy markę, a dobry egzemplarz za rozsądną cena. Gdyby trafił mi się SMT, to pewnie bym się skusił, jeszcze chętniej 990ADV a nawet (!) R1200GS. Trafił się DL650, tyle że to nie jest mój jedyny egzemplarz to mogę sobie pozwolić na takie eksperymenty. Gdybym miał mieć tylko jeden sprzęt to byłby to KTM 690 lub 990 ADV. Wszystko przede mną, przewiduję że V-stromem pojeżdżę max 2 sezony, bo mimo sędziwego wieku czasem czuje się przez niego nieco ograniczony,

_________________
KTM 690


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KTM SMT 990, kupić nie kupić?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 21 lipca 2014, 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2013, 16:16
Posty: 288
Lokalizacja: Warszawa
No ja właśnie nie mogę sobie pozwolić na kilka sztuk na chwilę obecną i zostaje tylko rozważyć między błotem i asfaltem czyli SMT i ADV... mam czas do stycznia, więc jeszcze porozważam.

Dzięki za odpowiedź ws. wysokości siodła!

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KTM SMT 990, kupić nie kupić?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 21 lipca 2014, 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 grudnia 2011, 12:28
Posty: 227
To tu się nie ma co zastanawiać, bierz 990ADV, bedziesz mial i na asfalt i na szutry.

_________________
KTM 690


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KTM SMT 990, kupić nie kupić?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 21 lipca 2014, 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 czerwca 2014, 17:01
Posty: 152
Lokalizacja: Białystok
Louis pisze:
To tu się nie ma co zastanawiać, bierz 990ADV, bedziesz mial i na asfalt i na szutry.


Otóż to!
Poszedłem dokładnie w tym samym kierunku i naprawdę 990ADV jest chyba najbardziej uniwersalnym motocyklem jaki można sobie wyobrazić. Świetnie śmiga zarówno po twardym jak i po krzakach. Oczywiście nigdzie nie będzie mistrzem ale jest najlepszym kompromisem żeby świetnie się bawić w każdych warunkach...
Wystarczy odpowiednio dobrać gumy do swoich potrzeb a potem ograniczeniem będą już tylko umiejętności kierownika! ;)

_________________
Spidi
Husaberg FE450 & KTM SMC-R 690


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KTM SMT 990, kupić nie kupić?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 21 lipca 2014, 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2013, 16:16
Posty: 288
Lokalizacja: Warszawa
No właśnie i ja tak myślałem, ale przeczytałem i obejrzałem prawie wszystko w internetach nt. SMT i kurde... jak sobie wyobrażę wyjazd w Bieszczady na Pętle ADV-em i SMT... to mam wrażenie, że SMT będzie w swoim żywiole (i ja też, bo przywykłem do kół 17 calowych w CBR). Z drugiej strony nie latałem dużo po winklach na kole 21 z przodu i być może podchodzę z niepotrzebną obawą...
Z trzeciej strony jak sobie pomyślę o styczniowym lataniu w śniegu po lesie to nie widzę na rynku opon do SMT, żeby podołały... chyba, że łańcuchy, jakie kiedyś wkleił na Forum kolega ex1...

Dobrze, że wyleczyłem się z F800GS, MG Stelvio i Triumpha 800 ;)

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KTM SMT 990, kupić nie kupić?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 21 lipca 2014, 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 czerwca 2014, 17:01
Posty: 152
Lokalizacja: Białystok
No właśnie. ADV to kompromis a SMT to już zdecydowanie drogowy sprzęt.
Jednak Adventure na oponach nieco bardziej szosowych tez daje radę.

Ja też wiele lat upalałem wszelkiej maści ścigi a z enduro miałem kontakt tylko z lekkimi.
Pierwsze wrażenie było nieco dziwne i musiałem się z dzikiem nieco oswoić. Po kilkuset km było już jednak spoko...

W terenie to kawał skurczybyka, jest potwornie mocny i bardzo ciężki ale jak człek nie pcha się nim samotnie w jakiś bardzo ciężki teren to można powalczyć. W lekkim OFFie jest nawet wygodniej niż na lekkich wścieklakach.

Z kolei na ulicy mocą i osiągami raczej nie szokuje(szczególnie jak ktoś latał mocniejszymi i ostrzejszymi bike'ami), trochę specyficznie składa się w zakręty ale jest mega wygodny i jak się człek oswoi to rownież bardzo skuteczny.
Ostatnio założyłem Pirelki Scorpion i wyskoczyłem wieczorem do miasta sprawdzić "jak kleją"(dotąd od zakupu, prawie 3 miesiące przelatałem na kostkach)...
Okazuje się, że na przyczepnych gumach bez problemu można narobić nim wstydu małolatom na ścigach - zarówno ze świateł jak i na zakrętach. Zresztą na gumę też idzie jak zły! :)

_________________
Spidi
Husaberg FE450 & KTM SMC-R 690


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net