Dzisiaj jest 29 marca 2024, 10:09


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opony do EXC
Nieprzeczytany postZamieszczono: 26 lutego 2015, 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 kwietnia 2012, 06:29
Posty: 136
Lokalizacja: Gostyń - Górny Śląsk
RR pisze:
Fabian, a taki zestaw da radę też w błocie? Jeździmy gdzie akurat nas poniesie, bez konkretnych planów, dlatego szukam czegoś względnie uniwersalnego


Tył ma rzadko rozstawione kostki i oponka szyko się czyści. W błocie idzie super. Jest to jednak opona enduro i wysokość kostki ma mniejsza niż crossowe.

Niestety dobór opon to bardzo indywidualna sprawa i każdy ma jakieś tam swoje preferencję wynikające z rodzaju terenu, umiejętności czy też po porstu z zasobności sakiewki.
Generalnie i tak zmienisz gume 2-3 razy w sezonie więc popróbuj co Ci pasuje :)

_________________
http://hf-tech.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Opony do EXC
Nieprzeczytany postZamieszczono: 26 lutego 2015, 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2014, 10:50
Posty: 174
Lokalizacja: SWD
Ok dzięki za info będę się bawił ;)

_________________
XF650 -> LC4 -> Z1000 -> EXC400


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Opony do EXC
Nieprzeczytany postZamieszczono: 27 lutego 2015, 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 marca 2012, 14:49
Posty: 441
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
RR pisze:
O, właśnie jakiejś uniwersalnej na każdy teren szukam. Michal, exc kupiłem na six daysach ale są już trochę zużyte i powoli myślę o nowych. Co powiesz na temat tych Enduro Competition? Jakie trzymanie na różnych nawierzchniach?


Hmm, to ciężko powiedzieć, mocno subiektywne, zależy jakie moto, jakie ciśnienie, mousse, dętka, toublllis, jaki teren jak odkręcasz.
Na sixdaysach tez jeździłem, też było w miarę ok, chociaż wole z przodu comp. VI, jak dla mnie dość uniwersalna guma, ale doświadczenie niewielkie i jestem zdecydowanie enduro-amatorem.
Opon na rynku jest multum i każdy musi wybrać swój złoty środek.

_________________
Pozdrawiam

Michał
KTM LC8 1190 ADV R '15, HUSABERG 570FE '09, WFM M06 '56, MB R107 '86, i inne


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Opony do EXC
Nieprzeczytany postZamieszczono: 27 lutego 2015, 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 czerwca 2014, 17:01
Posty: 152
Lokalizacja: Białystok
Fabian pisze:
na hołdy i w góry proponuje:

- przód Michelin Enduro Comp. IV jak kupisz jeszcze a jak nie to VI
- tył Pirrelli Scorpion PRO FIM 140. Przy 0,6 bara lub niżej klei pięknie i starcza długo.

Wszystkie crossowe sprawdzają się tu słabo.


Oburącz się pod tym podpisuje - szczególnie przód enduro competition bardzo mi przypasował.
Co do tyłów to cały czas eksperymentuje ale na pewno pozostał bym przy seryjnej 140tce. Jeśli latasz w enduro a nie po torze to nie ma sensu montować węższej. Ostatnio po raz pierwszy latałem na Mitasie i jestem mile zaskoczony.
Niestety nie pamiętam co to był za model(dostałem go razem z motocyklem od kolegi a teraz nie mam jak sprawdzić) ale wytrzymał tygodniową rzeźnię na skałach Katalonii - nie dość, że pięknie kleił to nic się z nim nie działo. Spodziewałem się znacznie większego zużycia a tu nie dość, że jeszcze spokojnie można na niej trochę przelatać to ani jednej naderwanej kostki, żadnych jaj ze spadaniem z obręczy(kilku kolegów z tym walczyło), ani jednego kapcia mimo jazdy na niskim ciśnieniu. Kiedyś o Mitasie wszyscy mówili, że to straszny szajs ale chyba się podciągnęli. Podobno można nawet wybierać w różnych twardościach.

_________________
Spidi
Husaberg FE450 & KTM SMC-R 690


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Opony do EXC
Nieprzeczytany postZamieszczono: 27 lutego 2015, 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2014, 10:50
Posty: 174
Lokalizacja: SWD
Dzięki uprzejmości Sowizdrzała mam do testów Pirelkę na przód, na tył sobie prawdopodobnie sprawię albo też Scorpiona albo któregoś Mitasa, Spidi jakby Ci się przypomniało co to za model będę wdzieczny :)

_________________
XF650 -> LC4 -> Z1000 -> EXC400


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Opony do EXC
Nieprzeczytany postZamieszczono: 27 lutego 2015, 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2011, 19:54
Posty: 1317
Lokalizacja: WARSZAWA
Przód Enduro comp. 6 , tył Mitas 964 Ice Soft do tego kompl. Tubliss ew. piłeczki do tyłu :) i nie ma takiego terenu , żeby nie trzymało :)

_________________
990 ADV "R" , HUSQA 300 TE 17 , 625 SXC , BETA EVO :)
http://www.enduro-tech.eu
https://plus.google.com/photos/10768877 ... banner=pwa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Opony do EXC
Nieprzeczytany postZamieszczono: 27 lutego 2015, 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lipca 2012, 18:21
Posty: 94
Lokalizacja: Puławy
Potwierdzam Mitas 946 na tyle rewelka, mam w EXC, na przodzie Mitac C-15 bdb

_________________
Enduro nie klęka !
KTM 400 EXC Racing '06
BMW R1100GS '99 - limonka z wódką :)
XTZ660,XTZ 750, LC4 640 - ex


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Opony do EXC
Nieprzeczytany postZamieszczono: 27 lutego 2015, 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lutego 2013, 10:39
Posty: 318
Lokalizacja: Chorzów
Piothrus pisze:
Przód Enduro comp. 6 , tył Mitas 964 Ice Soft do tego kompl. Tubliss ew. piłeczki do tyłu :) i nie ma takiego terenu , żeby nie trzymało :)


O co chodzi z tymi piłeczkami :?: :?: :geek: :geek:

_________________
Sowizdrzał
KTM 1200 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
Не верь, не бойся, не проси!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Opony do EXC
Nieprzeczytany postZamieszczono: 27 lutego 2015, 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 czerwca 2014, 17:01
Posty: 152
Lokalizacja: Białystok
Sowizdrzał - to taki kolejny patent/alternatywa dla dętki. Mus jest troche upierdliwy i dość szybko robi się kapeć. Tubilis też nie jest bez wad i da się go przebić. Dętka wiadomo... Piłeczek na oczy nie widziałem ale z tego co czytałem pompujesz sobie kilkadziesiąt małych piłeczek i nimi wypełniasz koło. Jak przebijesz jedna czy dwie to świat sie jeszcze nie wali(w tubilisie juz tak) a żywotność pewnie lepsza niż przy musach i ciśnienie mozna dobrać...

_________________
Spidi
Husaberg FE450 & KTM SMC-R 690


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Opony do EXC
Nieprzeczytany postZamieszczono: 27 lutego 2015, 22:22 

Rejestracja: 20 stycznia 2012, 14:17
Posty: 152
Wieczór

Nie wiem co wy z tym wstrętem do dętek. Po 2 tatach na mousach zaczęły mi siadać nadgarstki i stawy skokowe.
Ostatnie 12 lat latam na UHD michała. Co 3 lata trzeba zmieniać, bo na ciśnieniach rzędu 0,4/0,8 bara je po prostu ściera. Nie pamiętam kiedy ostatnio złapałem gumę, a byłem na wyjazdach gdzie inni łapali dużo gum. Ja wiem, kwestia stylu jazdy, czy wybieramy między kamulami, czy walim na kreche, jak i gdzie otwieramy/zamykamy itp, itd.
Koszt przy mousach czy tublisach śmieszy. Ja wiem na zawodach "guma" to koniec szans na "wynik". Ale przy amatorskim lataniu te 15-30 minut walki z "kichą" to chyba żaden problem.

Pozdrawiam
rr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net