Dzisiaj jest 02 maja 2024, 09:32


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lampka Fi w 690 enduro
Nieprzeczytany postZamieszczono: 21 kwietnia 2015, 12:56 

Rejestracja: 21 kwietnia 2015, 12:42
Posty: 87
Witam.
Mam mały problem. Kupiłem 690 enduro z 2009 z małym przebiegiem i wyglądające dobrze :) . Polatałem trochę ze 300km. Coś słabo palił zimny, to wymieniłem akumulator (na oryginalny) i od razu zaczęły się problemy :).
Lampka Fi sygnalizuje błąd temperatury cieczy chłodzącej (od razu po wymianie aku). Przejrzałem wiązkę - przy zaciskach (masowych?) pod airboxem obok regulatora napięcia kilka przewodów było przetartych – zaizolowałem. Więcej nic nie znalazłem. Po rozłączeniu aku błąd na chwilę znika tak, że można silnik odpalić – chodzi normalnie, ale zaraz lampka zaczyna migać kodem. Niby można tak jechać, ale po jakimś czasie świeci na stałe. Po zgaszeniu już się nie uruchomi. Zamówiłem czujnik temperatury, ale w serwisie twierdzą, że i tak muszę przyjechać na skasowanie błędu. Jakiś mechanik wcześniej twierdził, że nie muszę, że komputer jak dostanie dobry sygnał to sam skasuje błąd i lampka zgaśnie.
Może ktoś ma doświadczenie z tą lampka Fi?
Do najbliższego serwisu mam 200km to spory kłopot (urlop, laweta itp. Nawet nie wspominając o kasie :) )
A jak by mi tak się zapaliła na wyprawie to też nie da się tego naprawić? Tylko trzeba do serwisu pod komputer ? To już wiem czemu ludzie wolą stare Teresy i Afryki :)
Może do tego motorka od razu trzeba kupić jakiś program do diagnostyki komputerowej, żeby samemu go serwisować?

_________________
KTM 690 enduro (bez R)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Lampka Fi w 690 enduro
Nieprzeczytany postZamieszczono: 21 kwietnia 2015, 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 listopada 2011, 14:11
Posty: 3703
Lokalizacja: Szczecin
mnie to ewidentnie wygląd ana jakieś błędy w kompie, na skasowanie możesz gonić do serwisu KTM-a ale możesz też spróbować w innym serwisie, jeżeli tylko mają kabel diagnostyczny z odpowiednią końcówką

możesz też kupić swój własny kabel,
jest darmowy program w sieci - tune ecu, nie wiem niestety czy on pozwala na kasowanie błędów, musiałbyś poczytać. może ktoś z wtryskowców podpowie :)

_________________
www.21brothers.eu - Wytwórnia ROGALI oraz innych wypieków
www.ADVD.PL - Łowcy Niewygód
https://www.facebook.com/pages/21brothe ... 21?fref=ts
https://www.youtube.com/user/21brothers ... _as=public - Oficjalny kanał wyprawowy!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Lampka Fi w 690 enduro
Nieprzeczytany postZamieszczono: 22 kwietnia 2015, 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 marca 2012, 14:49
Posty: 441
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Jeśli znajdziesz usterkę i ją naprawisz to lampka zgaśnie sama, tak jest w moim Husabergu z 2010r i w brata Ktm 690 z 2012.
Ten układ wtryskowy jest prosty, nie potrzebujesz kompa w plecaku na wyprawach.

_________________
Pozdrawiam

Michał
KTM LC8 1190 ADV R '15, HUSABERG 570FE '09, WFM M06 '56, MB R107 '86, i inne


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Lampka Fi w 690 enduro
Nieprzeczytany postZamieszczono: 23 kwietnia 2015, 06:50 

Rejestracja: 21 kwietnia 2015, 12:42
Posty: 87
Dzięki Panowie... Poczytałem w serwisówce, że minimalne napiecie aku to 12,5V zmierzyłem było 12,4 , podładowałem ulubionym na tym forum prostownikiem z Lidla i lampka się nie pali :)
Znaczy autoryzowany serwis na razie niepotrzebny, ale do zabawy z 690enduro w kieszeni trzeba zawsze mieć taśmę izolacyjną i ładowarkę z Lidla :)
Polatałem wczoraj trochę, wygląda, że będzie dobrze. Czujnik co zamówiłem zostaje na pamiątkę. Czuję, że bez zakupu kabelka jednak się nie obejdzie :) Jak by ktoś potwierdził, czy programem TuneECU można w 690E błędy kasować to zamawiam od razu, a jak nikt nie próbował to i tak pewnie zamówię, tylko jak czasu więcej będzie na zabawę :)

Dla podsumowania „awarii” – wygląda, że żeby lampka zgasła komputer musi dostać dobre parametry, a za słabo naładowany akumulator może być tu problemem.

_________________
KTM 690 enduro (bez R)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Lampka Fi w 690 enduro
Nieprzeczytany postZamieszczono: 23 kwietnia 2015, 07:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lutego 2013, 10:39
Posty: 318
Lokalizacja: Chorzów
Hendrix pisze:
Jak by ktoś potwierdził, czy programem TuneECU można w 690E błędy kasować to zamawiam od razu, a jak nikt nie próbował to i tak pewnie zamówię, tylko jak czasu więcej będzie na zabawę :)


Można. A czujnik po prostu zwróć do sklepu.
:)

_________________
Sowizdrzał
KTM 1200 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
Не верь, не бойся, не проси!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Lampka Fi w 690 enduro
Nieprzeczytany postZamieszczono: 24 kwietnia 2015, 09:08 

Rejestracja: 21 kwietnia 2015, 12:42
Posty: 87
Dzięki. :)
Chyba jednak nie będę go zwracał, zamówili mi go z za granicy. W ostatniej paczce poza tym co zamówiłem znalazłem długopis KTM i otwieracz do piwa KTM i zapach do samochodu KTM i poczułem się jak w rodzinie :) a w rodzinie pieniędzy się nie liczy  :lol:
Jak komuś padnie to będę mógł podesłać.

_________________
KTM 690 enduro (bez R)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Lampka Fi w 690 enduro
Nieprzeczytany postZamieszczono: 24 kwietnia 2015, 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lutego 2013, 10:39
Posty: 318
Lokalizacja: Chorzów
Hehehe, oni wszystko zamawiają z zagranicy ;) Ja też mam zapasowy czujnik temp. na sprzedaż
i myślałem, że wytnę konkurencję ;)

_________________
Sowizdrzał
KTM 1200 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
Не верь, не бойся, не проси!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net