Dzisiaj jest 01 maja 2024, 02:13


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mój dzik KTM 990 Adventure
Nieprzeczytany postZamieszczono: 17 czerwca 2023, 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2022, 09:47
Posty: 96
Siemanko.

Postanowiłem założyć indywidualny temat, w którym będę opisywał co dzieje się z motocyklem w trakcie mojego użytkowania.
Fajna baza wiedzy dla innych w jednym miejscu a nie rozrzucone po kilku wątkach.

Tak więc motocykl wcześniej wcześniej był własnością użytkownika @Szandor. Pozdrawiam serdecznie :)

Moto w momencie zakupu przeze mnie prezentował się w ten sposób. Tutaj również wykorzystam filmiki od @Szandor-a i mam nadzieję, że się nie obrazi. Zaoszczędzi mi to dużo pisania :)

Cz. 1
https://youtu.be/sB9B1WvMWvc

Cz. 2
https://youtu.be/8BNPxq3B1wo

Tutaj chwilę po odebraniu i umyciu motocykla :)

https://youtu.be/oQBjh9a_DvU

I kilka zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek

W tym stanie motocykl trafił do mnie.
Kilka dodatkowych części oraz akcesoriów których nie widać na filmie min. torby boczne i stelaże.

Nie znoszę gdy motocyklowi coś dolega a ten miał kilka mikro bolączek:
- cieknąca pompa sprzęgła (standard w 990),
- czasami świrował silniczek jałowych obrotów.

Naprawa pompy sprzęgła:

Po kupnie uszczelniałem pompę sprzęgła.

ObrazekObrazekObrazek

Po tym zabiegu (gdzieś po miesiącu) idę do garażu i widzę, że pod motocyklem a raczej obok niego bo stał na stopce bocznej) jakaś plamka.
Zaglądam oglądam, pompa sprzęgła mokra...
Obrazek

Zestaw naprawczy był z IC firmy 4ride. Pomyślałem sobie: Chciałeś zaoszczędzić to teraz zapłacisz podwójnie a nawet potrójnie bo tyle kosztuje oryginalny zestaw naprawczy...

Jako, że w IC troszkę kupuję to postanowiłem zareklamować zestaw 4ride i w międzyczasie zamówiłem ori KTM.

IC rozpatrzył reklamację pozytywnie i oddało kaskę (fajnie) a ja w międzyczasie zamontowałem nowy zestaw.
Po miesiącu schodzę do garażu, patrzę, plamka tak jak poprzednio... To już ten 4Ride dłużej wytrzymał :D

KURW!!

Nawet nie szukałem, od razu look pod kierownicę, mokre wszystko... Pewnie pompa gdzieś już podtarta albo jakaś rysa i dlatego puszcza... Tak sobie pomyślałem.
Siadam przy kompie, używanej pompy w fajnym stanie brak, nowa 1300... Jakiś wyższy zamiennik jeszcze więcej... No to ładnie.

Przypadkiem trafiłem na gościa z Włoszech (na szczęście przed zamówieniem nowej pompy), który zajmuje się produkcją zestawów eliminujących wady fabryczne 990'tek (BW - Bad Wolf na fb). Okazało się, że cieknąca pompa jest bolączką tego modelu i to również eliminuje swoim zestawem naprawczym:

Obrazek

Zestaw zamontowany, wygląda to tak:

Obrazek

Sprzedający w gratisie dołożył jeszcze jeden o-ring na zapas.
Klamka działa z takim samym oporem.
Minęło już pół roku od montażu zestawu (w tym zimowy przestój) i wszystko działa, nic nie cieknie :)

Temat uważam za zamknięty!

Teraz zabawa z przepustnicami:

Wywaliłem całkowicie silniczek krokowy na rzecz manualnej dźwigni regulacji obrotów na zimnym silniku. Zestaw również od kolegi z Włoch tak jak zestaw pompy sprzęgła:

Obrazek

Filmik z jej działania:
https://youtube.com/shorts/o6CuKee_Yh0

Działa bardzo dobrze. TPS ustawiony na 0,606V, założone owalne przepustnice. Teraz na seryjnej mapie śmiga jak na mapie akrapa :P Niestety mapy akrapa nie zdążyłem przetestować a raczej nie dałem rady bo wczoraj śnieg i -2 na termometrze.

Przy okazji wpadł nowy olej i filtry, zębatka zdawcza i rurka do spuszczania oleju bez zdejmowania zbiornika oraz włącznik wentylatora chłodnicy przy ~82°C.
Dodatkowo gdzieś w środku sezonu zauważyłem delikatne pocenie między cylindrami, i przy zdjętym airboxie okazało się, że to przez czujnik ciśnienia oleju. Założyłem od Skody Roomster i działa :)
Zdjęcia z całego przedsięwzięcia wrzucam poniżej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moto uważam z ogarnięte.

Dodatkowo gdzieś w międzyczasie wpadły dodatkowe lampy led Hella. Świecą bardzo dobrze, dosyć daleko i rozpraszająco. Płaciłem coś koło 120 zł/szt. Gdyby ktoś potrzebował to pisać.

Zamontowałem też tankbaga od Givi. Początkowo miała być RedMamut Sacha ale ostatecznie wybrałem tańszą opcję.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mam też bardzo fajne torby na gmole, które również pasują idealnie do mojego GS'a :)
Do KTM'a ostatecznie domówiłem identyczne w kolorze żółtym. Lepiej pasują :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na ten moment z grubsza to chyba wszystko.
Odpukać w niemalowane na tą chwilę motocykl odwzajemnia się od roku bezawaryjną jazdą w różnych warunkach.

Ostatnio nagrałem film z przygotowania go do trasy TET Polska, którą planuję zaliczyć w tym roku jak tylko pogoda na chwilę się poprawi:

https://youtu.be/zgo3RKl7t3A


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mój dzik KTM 990 Adventure
Nieprzeczytany postZamieszczono: 17 czerwca 2023, 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3368
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Ten czujnik od wentylatora radzę zmienić na ori, to moto ma ciepły płyn cały czas i szybko sie chłodzi więc po twoim modzie wentylator będzie się załączał wcześniej i chodził praktycznie non stop. Jeśli już chcesz żeby zbijał szybciej temperaturę to zamontuj drugi wentylator.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mój dzik KTM 990 Adventure
Nieprzeczytany postZamieszczono: 17 czerwca 2023, 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2022, 09:47
Posty: 96
marcinjunak pisze:
Ten czujnik od wentylatora radzę zmienić na ori, to moto ma ciepły płyn cały czas i szybko sie chłodzi więc po twoim modzie wentylator będzie się załączał wcześniej i chodził praktycznie non stop. Jeśli już chcesz żeby zbijał szybciej temperaturę to zamontuj drugi wentylator.


Na czujniku zrobiłem już kilka offroadowych wyjazdów i sprawuje się bardzo dobrze nie zauważyłem, żeby włączał się nadmiernie często. Więc niestety nie posłucham się Ciebie :)

Jest założony drugi wentylator, który włącza się razem z oryginalnym. Ponadto jest włącznik do manualnego uruchamiania wentylatorów.

W planie jest montaż adaptera z większym wirnikiem pompy cieczy, który zwiększa wydajność całego układu ale to dopiero jak zauważę jakiś wzrost częstotliwości załączania się wentylatorów w lecie. Na tą chwilę nie widzę takiej potrzeby.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mój dzik KTM 990 Adventure
Nieprzeczytany postZamieszczono: 22 czerwca 2023, 14:18 

Rejestracja: 09 listopada 2021, 08:26
Posty: 190
Nie śmiej sie ale ... Co jest wstawione zamiast lewego tylnego komina? Oryginalnie są dwa.
Wyglada na tubus który nosiłem na geometrię wykreślną z arkuszami w środku :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mój dzik KTM 990 Adventure
Nieprzeczytany postZamieszczono: 22 czerwca 2023, 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2022, 09:47
Posty: 96
zly pisze:
Nie śmiej sie ale ... Co jest wstawione zamiast lewego tylnego komina? Oryginalnie są dwa.
Wyglada na tubus który nosiłem na geometrię wykreślną z arkuszami w środku :D


Narzędziówka :)

https://allegro.pl/oferta/narzedziowka- ... 6849898686


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mój dzik KTM 990 Adventure
Nieprzeczytany postZamieszczono: 23 czerwca 2023, 07:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2022, 09:47
Posty: 96
W niedzielę rozpoczynamy podbój TET Polska.

Dzik spakowany w 90% :)

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mój dzik KTM 990 Adventure
Nieprzeczytany postZamieszczono: 23 czerwca 2023, 08:27 

Rejestracja: 09 listopada 2021, 08:26
Posty: 190
Czyli strojony układ pod jeden tłumik?
Ładnie wygladają Twoje warsztatowe wyczyny, motor tez niczemu sobie.
Ten Gs to na niedziele czy zrobiłes zdjęcie maszyny sąsiada?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mój dzik KTM 990 Adventure
Nieprzeczytany postZamieszczono: 23 czerwca 2023, 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2022, 09:47
Posty: 96
zly pisze:
Czyli strojony układ pod jeden tłumik?
Ładnie wygladają Twoje warsztatowe wyczyny, motor tez niczemu sobie.
Ten Gs to na niedziele czy zrobiłes zdjęcie maszyny sąsiada?


Nie jest strojony stricte pod ten setup ale mam kilka map, z którymi silnik bardzo ładnie współpracuje.

Gs jest mój, z przeznaczeniem na trochę dalsze podróże z nastawieniem na bardziej szosowe warunki niż 990. Nie mam w zwyczaju chwalenia się nieswoimi motocyklami.

Na ten moment tak prezentuje się mój asortyment, z którego jestem bardzo zadowolony :)

Obrazek

Obrazek

I ostatnio (w marcu) wpadła taka sztuka jako lokata kapitału :P

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mój dzik KTM 990 Adventure
Nieprzeczytany postZamieszczono: 23 czerwca 2023, 10:12 

Rejestracja: 09 listopada 2021, 08:26
Posty: 190
Troche tego dobra masz. Pozazdroscic.

990 nie ma map do wyboru - robisz to za pomocą jakiegos gadzetu - power commander czy cos?

Duke tez widze ze stoi. Kupa radosci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mój dzik KTM 990 Adventure
Nieprzeczytany postZamieszczono: 23 czerwca 2023, 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2022, 09:47
Posty: 96
zly pisze:
Troche tego dobra masz. Pozazdroscic.

990 nie ma map do wyboru - robisz to za pomocą jakiegos gadzetu - power commander czy cos?

Duke tez widze ze stoi. Kupa radosci.



Są mapy do wybory w sensie do wgrania. Trzy są dostępne na TuneEcu. Dwie dodatkowe na ADVRider.
Dobierasz sobie w zależności do setupu i przeznaczenia.

Zmiana mapy zajmuje kilkanaście sekund, robisz to telefonem z aplikacją i takimi kablami:
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net