Dzisiaj jest 29 marca 2024, 06:46


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 1290 SAS - awaria: PRELOAD ADJUSTER
Nieprzeczytany postZamieszczono: 04 maja 2019, 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2018, 19:50
Posty: 8
Lokalizacja: Gdynia
Czołem,
W rocznym 1290 SAS wyskoczył błąd regulacji obciążeń zawieszenia . Miga ikonka pasażer / bagaże i świeci się oczojebny czerwony baner PRELOAD ADJUSTER.
Błąd nie chce się skasować znanymi magicznymi metodami – odejście na 50m z transponderem czy wypinanie aku.

I teraz pytanie do szanownych pomarańczowych towarzyszy – czy to silniczek od tylnego amora do wymiany (całe szczęście jest jeszcze gwarancja) - czy może ktoś ma jakiś inny pomysł , albo najlepiej doświadczenie ?

Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz.

Pozdr/ Mair

_________________
KTM 1290 S.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 1290 SAS - awaria: PRELOAD ADJUSTER
Nieprzeczytany postZamieszczono: 05 maja 2019, 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3355
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Pewnie wyskoczył jak chciałeś przestawić na inne położenie, wróć do poprzedniego, jeśli zgaśnie to wiadomo że to silniczek. Ale najlepiej nie rób nic tylko podjedź do aso, żeby nie było że coś dłubałeś sam na gwarancji.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 1290 SAS - awaria: PRELOAD ADJUSTER
Nieprzeczytany postZamieszczono: 08 maja 2019, 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2018, 13:55
Posty: 16
Znany temat - zmieniałeś pod obciążeniem lub na zgaszonym moto. Dla pocieszenia silniczek na 99% sprawny - dla pocieszenia już kumpel w dwu dniowym tak zrobił :)
Szkoły na rozwiązanie problemu są dwie. Pierwsza: postaw moto na centralce - odepnij aku na parę minut - podepnij, odpal i zobacz. Druga: jeżeli nie pomoże to serwisik. Podepnie pod kompa zresetuje ECU i zawias odżyje. Przerobione :)

I rada na przyszłość. Z racji, że ten silniczek raczej dosyć słaby jest nigdy nie ustawiaj obciążenia siedząc na motocyklu. Rób to na stopce i zejdź z moto. Nie rób tego również na wyłączonym silniku, bo będą spadki napięć i komp również zgłosi błędy.

Powodzenia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 1290 SAS - awaria: PRELOAD ADJUSTER
Nieprzeczytany postZamieszczono: 04 lipca 2019, 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2018, 19:50
Posty: 8
Lokalizacja: Gdynia
Dziękuj za porady. Odpinanie aku nie pomogło więc wylądowanem w serwisie gdzie wymienili mi silniczek na gwarancji.
Jest nauka na przyszłość że to delikatny element - trochę słabo jak na turystyczne ciężkie enduro ... ale mam nadzieję że KTM wywiedzie z tego naukę na przyszłość

_________________
KTM 1290 S.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 1290 SAS - awaria: PRELOAD ADJUSTER
Nieprzeczytany postZamieszczono: 12 lipca 2019, 09:14 

Rejestracja: 13 kwietnia 2019, 13:46
Posty: 6
Mi tez pojawił się błąd, jak w ASO powiedzieli pewno po wjechaniu w jakąś dziurę, szybko skasowany i OK.
Z tego co mi powiedziano to zmiany nastawień można spokojnie zmieniać podczas jazdy i siedząc na motocyklu bez żadnego problemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net