Dzisiaj jest 02 maja 2024, 21:37


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kolektor 1190 ADV a kolektor RC8
Nieprzeczytany postZamieszczono: 11 lutego 2022, 15:10 

Rejestracja: 23 lipca 2021, 08:24
Posty: 68
Witam
Pytanie mnie dręczy na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi.
Czy ktoś przerabiał temat kolektorów w wyżej wymienianych motorach.
Chodzi mi o to czy kolektor z RC8 1190 podejdzie do 1190ADV R.
Mam do przytulenia kolanko z termoizolacją z RC8 i nie wiem czy są takie same(chodzi o kształt/gięcia),niby silniki mają ten sam kat rozwarcia baniaków ale ramy inne.
Ogólnie resztą wydechu chciałbym też się zainteresować bo na latanie po okolicach chciałbym mieć coś głośniejszego i bez kata a na wyprawy już normalny seryjny wydech.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kolektor 1190 ADV a kolektor RC8
Nieprzeczytany postZamieszczono: 11 lutego 2022, 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3368
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
A po co ci to?
Kolektor masz uszkodzony że chcesz go wymieniać?
Z tłumikiem jak z autem, masz kasę to kupujesz, nie to nie.
Marek jest o pyty, pytanie tylko ile chcesz na to wydać kasy. Najtaniej to druciarstwo u pana edhaust, ale tracisz wtedy homologację więc na wyjazdy raczej odradzam, w ogóle zmiana tłumika na jazdy dalej i bliżej to poroniony pomysł, nie lepiej wyjmować albo montować dbkiler ?
Jeśli chcesz na akcesoryjnym tłumiku podróżować to trzymaj się marek które oferują homologację, wtedy spokojnie możesz jeździć i żaden helmut albo inny żabojad nie zatrzymają ci moto za granicą.
Tutaj katalizator masz pod silnikiem, więc jeśli chcesz się go pozbyć musisz cały kolektor zmieniać albo dawać przejściówki, bez sensu. Nic ci to nie da a wręcz spowoduje że będzie za tobą śmierdziało spalinami jak ze starych gaźnikówców.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kolektor 1190 ADV a kolektor RC8
Nieprzeczytany postZamieszczono: 12 lutego 2022, 07:37 

Rejestracja: 23 lipca 2021, 08:24
Posty: 68
To może od kolektora zacznę.
Szukam kolektora z termoizolacją na tylny cylinder.Owy kolektor kosztuje w granicy tysia a ja mam upatrzony nowy tylko za 250zł,no różnica jest dość spora więc też pytanie czy podejdzie.
Jeśli chodzi o resztę układu wydechowego to najnormalniej jak dla mnie taki kocur jak ten silnik ledwie mialczy a gdzie mowa o ładnym brzmieniu.
Chciałbym mu dać jakiś ładny dźwięk odpowiadający jego pojemności i v-ałce.
Na dalekie trasy lub wycieczkę z przekroczeniem granicy to tak oczywiście tylko i wyłącznie org. układ wydechowy aby nikomu się nie narażać z mundurówki.
Gdy zdemontowałem org. tłumik to mi aż oczy wyszły jaki on jest ciężki w porównaniu do moich dwuch Huzarów z poprzedniego Moto.Dosłownie on waży tyle co tamte dwa a jego wielkość oraz kształt niezbyt przypadają mi do gustu,wielka długa gruba parówa z wydawanym dźwiękiem 250-siątki a gdzie pozostałe 950 to ja nie wiem.
Ogólnie fajne Moto ale przez obowiązujące normy emisyjne strasznie skastrowany.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kolektor 1190 ADV a kolektor RC8
Nieprzeczytany postZamieszczono: 12 lutego 2022, 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3368
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
A więc tak
numer 60405008000 kolektora jest ten sam, więc powinien pasować, poproś sprzedającego niech poda ci numer części i będziesz wiedział. Numer spradź sobie jeszcze sam wg swojego rocznika.
Co do tłumika to już sam musisz wybrać, huzara odradzam, lipa, tylko drze się niepotrzebnie no i nie ma homologacji, niewiele dołożysz albo znajdziesz używkę leovince albo mivv czy wingsa, akrapa musiał byś poprawić bo do tego modelu nie ma wyjmowania dbkilera ale jeśli już to zrobisz to dźwięk moim zdaniem najlepszy ze wszystkich tłumików i nie męczy uszu.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kolektor 1190 ADV a kolektor RC8
Nieprzeczytany postZamieszczono: 12 lutego 2022, 13:05 

Rejestracja: 25 lipca 2018, 12:37
Posty: 9
Proponuję SC project, mam używam pasuje mi (bez wyjmowanego db, wszystkie nowe tak mają). Co do leovica bez db kilera jest strasznie głośny dla towarzyszy podróży oczywiście. Brałem też pod uwagę bosa, starsze modele mają regulację głośności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kolektor 1190 ADV a kolektor RC8
Nieprzeczytany postZamieszczono: 12 lutego 2022, 13:37 

Rejestracja: 23 lipca 2021, 08:24
Posty: 68
Mój nr. to
60405008000
69005007100 a to numer kolanka do którego mam dostęp i nie wiem,niby wygląda identycznie ale nie mam pojęcia czy to zajdzie.
Używane kolektory bez kolanek z katem okolice 500-600zł ustaliłem na pewnej aukcji i tak się zastanawiam czy jak będzie ciepło nie kupić rur i nie wyspawać sobie tego kolektora.
Dwa dni w garażu i na trzeci powinien być gotowy za połowę tej ceny.
Końcówka wjedzie Huzara na początek aby zobaczyć jak to gada.Jak będzie męczący to się jakiegos Mivva załatwi albo Leo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kolektor 1190 ADV a kolektor RC8
Nieprzeczytany postZamieszczono: 13 lutego 2022, 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3368
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Każdy robi to co lubi,
mi osobiście było by szkoda czasu i pieniędzy na taką dłubaninę, wolę jeździć i nie zastanawiać się nad głupotami jak kolektor czy katalizator. Z samochodu też wyciąłeś katalizator?
Możesz pogadać ze sprzedającym że jeśli kolanko nie podejdzie to odeślesz.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kolektor 1190 ADV a kolektor RC8
Nieprzeczytany postZamieszczono: 13 lutego 2022, 12:39 

Rejestracja: 23 lipca 2021, 08:24
Posty: 68
Długo jeździłem na starych Moto i w ich otoczeniu i widzę to niczym czarne na białym że najprościej to ujmując obecne stare graty jeszcze były maszynami na paliwo i z mechanicznymi koniami ziejącymi z wydechu.Dziś,wszystko jest wykastrowane normami narzucanymi przez górę.Wszystko teraz ma prześliczne opakowania i bardzo dopracowane elementy lecz to już jest masówka a nie twarda sztuka i oszczędności na materiale widać wszędzie.
Praktycznie każdy swój motor przerabiałem według własnego gustu i mimo iż wielu się bulwersuje tym co teraz napiszę "że motor ma drzeć ryja wtedy kiedy trzeba ale i da się nim cicho jeździć" to nie zmienię swego gustu bo kogoś gust jest inny i mam mu się podporządkować.
Gdy widzę stare krążowniki wolno bulgoczące a pod wzniesieniem czuję na sobie wibracje tego sprzętu to wiem że sprzęt jest zacny a gdy jedzie kolejna nowa laleczka Barbie z pojemnością ponad litr a jęczy jak skuter 50-tka to mi się najnormalniej smutno robi,nic więcej no ale każdy ma swoje gusta a jak wiadomo o gustach dyskusja to jak po pijaku o kosmosie czyli 5 nad ranem i dalej nic nie wywnioskowano.
Zaraz napisze do gościa i podpytam.
Dzięki za zainteresowanie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kolektor 1190 ADV a kolektor RC8
Nieprzeczytany postZamieszczono: 13 lutego 2022, 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3368
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Adventure 13 pisze:
Dzięki za zainteresowanie ;)


czego to ludzie nie wymyślą :)
ale dlatego jest ciekawie

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net