Dzisiaj jest 12 maja 2024, 02:43


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: smarowanie łańcucha
Nieprzeczytany postZamieszczono: 24 marca 2022, 20:03 

Rejestracja: 02 listopada 2021, 21:44
Posty: 23
1190 S - tylko asfalt. Jaki polecacie smar do łańcucha?

_________________
V2,...,V6,V8


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: smarowanie łańcucha
Nieprzeczytany postZamieszczono: 25 marca 2022, 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3372
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
od motula po elf albo castrol, nie ma znaczenia, najważniejsze to od czasu do czasu umyć łańcuch a nie non stop syf kleić na nowo do łańcucha.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: smarowanie łańcucha
Nieprzeczytany postZamieszczono: 27 marca 2022, 21:51 

Rejestracja: 02 listopada 2021, 21:44
Posty: 23
Dzięki.

_________________
V2,...,V6,V8


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: smarowanie łańcucha
Nieprzeczytany postZamieszczono: 01 czerwca 2022, 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 czerwca 2018, 22:29
Posty: 9
Zamontowanie olejarki. Obojętnie jakiej, byle dobrze ustawionej. Poprawne smarowanie łańcucha smarem w sprayu przy tak skonstruowanym wahaczu, nie należy do najwygodniejszych rozwiązań. To samo tyczy się jego poprawnego czyszczenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: smarowanie łańcucha
Nieprzeczytany postZamieszczono: 08 czerwca 2022, 13:38 

Rejestracja: 02 listopada 2021, 21:44
Posty: 23
To prawda, dostęp znacznie utrudniony. Olejarka OK, miałem kiedyś w DL, ale i tak tylko smaruje, a czyścić trzeba bez względu podejście.

_________________
V2,...,V6,V8


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: smarowanie łańcucha
Nieprzeczytany postZamieszczono: 08 czerwca 2022, 15:26 

Rejestracja: 05 czerwca 2022, 18:31
Posty: 23
Mi kiedys powiedzieli, że się nie smaruje tylko wymienia co 10000 i już :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: smarowanie łańcucha
Nieprzeczytany postZamieszczono: 08 czerwca 2022, 16:08 

Rejestracja: 02 listopada 2021, 21:44
Posty: 23
Co mechanik to inna opinia. Mnie powiedzieli, że jak się dba: smarowanie plus odpowiedni naciąg, to można dociągnąc do 25K. Oczywiście najważniejszy jest styl jazdy i jakość napędu.

_________________
V2,...,V6,V8


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: smarowanie łańcucha
Nieprzeczytany postZamieszczono: 11 czerwca 2022, 21:53 

Rejestracja: 23 lipca 2021, 08:24
Posty: 68
Jeśli tylko asfalt to:
Osobiście stosuje taktykę że smaruje co 300km smarem motul(biały/przeźroczysty jeden chu...).
Mycie co 1500/2000km i jeśli był deszcz to zaraz po deszczu smarowanie(mowa o deszczu jak książka pisze a nie jakiś kapuśniaczek).
Mycie łańcucha tak jak chłopaki piszą wyżej to już nie jest kinder Garden bo ten wahacz to już nam zasłania sporo.
Stosuje naftę do mycia i 2x szczoteczki(twarde włosy aby usunąć gruby brud i miękkie aby weszły w zakamarki).
Nafta około 10zł i z 1.5h czasu na czyszczenie i ustawienie napięcia(ogólnie cała operacja).
Nie ma co oszczędzać tylko robić dokładnie to będzie długo służyć.
Po myciu nafta najlepiej przedmuchać cały łańcuch powietrzem pod ciśnieniem aby resztki nafty wywaliło a wtedy lekko smarem,przejechać się kawałek i jak napęd ciepły to dawaj od środka smaru jak książka pisze tak aby sią odśrodkową wylazł na zewnątrz.
Pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: smarowanie łańcucha
Nieprzeczytany postZamieszczono: 19 czerwca 2022, 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2021, 08:43
Posty: 131
W BMW 800 GS miałem scottoilera v-system, łańcuch nasmarowany był zawsze, ale i koło upierdzielone, ale nie trzeba było się martwić w dłuższej podróży. Buteleczka oleju zajmowała mniej miejsca niż cleaner, olej i szmata, w dodatku przydałaby się stopka centralna

Jak zmieniłem na KTM'a to myślę będzie na bogato i kupiłem e-system (w promocji jakiejś był więc poniżej 1k). Niestety na którymś z odcinków TET wyleciałem przez kierę i rękawiczką zawadziłem kontroler i chyba wyrwał się kabelek. Niestety w serwisie powiedzieli, że gwarancja nie obejmuje, bo uciąłem skróciłem kabelek od zasilania (w tym pozbyłem się oryginalnego bezpiecznika), a w 790tce podłączyłem do ACC tego za stacyjką.

Urządzenia fajne, bo ma akcelerometr i wie, kiedy się zatrzymujesz, koła tak nie syfi i łatwo z kierownicy można zwiększyć dawkę oleju jak chcesz go dosmarować po deszczu czy wyłączyć w offie aby się nie kleiło :)

Teraz e-system czeka na moje zmiłowanie i chęć naprawy a tym czasem ja latam z cleanerem (ipone) i smarem w sprayu (motorex adventure czy off road), no i zużyte T-shirty mają drugie życie jako szmata do wytarcia nadmiaru czy cleanera czy smaru :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: smarowanie łańcucha
Nieprzeczytany postZamieszczono: 21 czerwca 2022, 19:35 

Rejestracja: 02 listopada 2021, 21:44
Posty: 23
@DAX - a czy posiadanie scottoilera zwalnia od czyszczenia łańcucha? Miałem kiedyś to urządzenie w DL i z tego co pamiętam tak samo zbierał brud jak przy normalnym smarowaniu. Więc szmata i cleaner tak czy owak były potrzebne. Tu w 1190 adv beznadziejny jest na dodatek ten dostęp.
I dlatego ilekroć zabieram się do roboty, to najmilej wspominam r1200 i cudowny WAŁ!!!

_________________
V2,...,V6,V8


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net