Dzisiaj jest 03 maja 2024, 01:08


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ktm 1190 adventure mega grzeje siedzenie !
Nieprzeczytany postZamieszczono: 19 marca 2023, 21:45 

Rejestracja: 16 października 2022, 15:01
Posty: 15
Cześć jestem posiadaczem moto ktm 1190 adv i zmagam się z mega problemem nieprzyjemnego grzania siedzenia, aż nie da się jeździć... walczę z tym jak mogę: kolektor wydechowy tylny izolowany - temperatura zbita z 280°C do około 80°C, spód siedzenia dodatkową warstwą izolacji oklejony, boczki obok nóg założone. I dalej nic nie pomaga dalej po przejechaniu około 20km zaczyna się od nowa dyskomfort w postaci mega grzania, dziś trasa 150km temp na polu 15°C , aż boję się pomyśleć co będzie w cieplejszy dzień.... Macie jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić bo w tej chwili mega zawiedziony jestem tym co zrobił KTM. Jak słyszałem że czuć grzanie to nie myślałem że aż tak!!! to jest gotowanie a nie grzanie.

Jak by ktoś miał jeszcze jakieś rady to każdą rade przyjmę która może pomóc. Mam w planach jeszcze dać kolejną blachę miedzy cylindrem a siedzeniem o ile znajdę miejsce by się wcisnąć ;/

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ktm 1190 adventure mega grzeje siedzenie !
Nieprzeczytany postZamieszczono: 20 marca 2023, 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3368
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Ja bym radził zmienić ubranie skoro w tym masz za gorąco, z moto już nic innego nie da się zrobić

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ktm 1190 adventure mega grzeje siedzenie !
Nieprzeczytany postZamieszczono: 20 marca 2023, 20:29 

Rejestracja: 16 października 2022, 15:01
Posty: 15
Chyba pielucha bo tu chodzi tylko o grzanie w tyłek ;/ :cry: ,dotykając siedzenie dłonią po przejechaniu około 50km już jest nieprzyjemnie, dałem się znajomemu przejechać żeby nie było że tylko mi nie pasuje to grzanie... przejechał na rozgrzanym motocyklu tylko 2km i mi oddał mówiąc (nie da się jeździć za gorąco) zastanawiam się czy siedzenie KTM POWERPARTS jest lepiej izolowane?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ktm 1190 adventure mega grzeje siedzenie !
Nieprzeczytany postZamieszczono: 20 marca 2023, 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2022, 09:47
Posty: 96
Podklejasz kanapę od spodu izolacją termiczną.
Ewentualnie kupujesz takie coś:
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ktm 1190 adventure mega grzeje siedzenie !
Nieprzeczytany postZamieszczono: 20 marca 2023, 21:45 

Rejestracja: 16 października 2022, 15:01
Posty: 15
zrobiłem własnoręcznie tą otulinę kolektora wydechowego matą ceramiczną która spełnia swoje zadanie i to dobrze :D
Po lewej stronie kamera nakierowana na izolację temp poniżej 50°C, po prawej stronie kamera skierowana na sondę ponad 250°C
Obrazek

Mimo obniżenia temp. na kolektorze, dodaniu kolejnej grubości izolacji pod siedzeniem, podniesienie siedzenia jak najwyżej w regulacji. Nic się nie poprawiło dalej chce ugotować 4 litery ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ktm 1190 adventure mega grzeje siedzenie !
Nieprzeczytany postZamieszczono: 27 marca 2023, 14:05 

Rejestracja: 23 lipca 2021, 08:24
Posty: 68
Ja mam pod siedzeniem srebrną matę termiczną naklejoną i nie wiem czy org ale raczej nie bo na trytkach taką osłonę plastikową pod siedzeniem z przodu i wchodzi aż pod bak...niby z 1290 ale nie mam pewności.
Kupiłem 1190 i jeszcze przed pierwszą jazdą chciałem kupić kolanka z izolacją ale się okazało że nie ma tragedii z tym gorącem przynajmniej w moim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ktm 1190 adventure mega grzeje siedzenie !
Nieprzeczytany postZamieszczono: 28 marca 2023, 08:15 

Rejestracja: 16 października 2022, 15:01
Posty: 15
Dałem raz aluminiową blachę podobnie jak ty swoją plastikową... Wydawało się że coś to daje niewiele ale coś...
Na forach często można przeczytać co można zrobić na poprawę komfortu i izolacji od temp.
1) boczki plastikowe pod siedzenie
2) izolacja kolektora wydechowego
3) zmiana na siedzenie KTM Powerparts ERGO

Zostało mi tylko zamiana siedzenia, zakupiłem teraz wyczekuję przesyłki, jestem ciekaw co to będzie.
KTM tak pisze o tym siedzeniu;
Zoptymalizowany kształt: węższy z przodu, co umożliwia lepszą kontrolę i bliższy kontakt z pojazdem. Specjalna pianka (siatka o strukturze 3D) z wbudowanymi tunelowymi formami dla wyrównanego rozkładu ciśnienia. Wysokość siodła + 20 mm. (może jest więcej izolacji i coś to zadziała :roll: )

No nic jestem dobrej myśli ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ktm 1190 adventure mega grzeje siedzenie !
Nieprzeczytany postZamieszczono: 29 marca 2023, 19:20 

Rejestracja: 16 października 2022, 15:01
Posty: 15
Dziś przyszło siedzenie ERGO, pierwsze wrażenie:
Materiał jest inny mniej śliski od oryginalnego, wydaje się faktycznie grubszy o te 20mm jak podaje producent, pod siedzeniem dali 2x izolację termiczną od przodu siedzenia jak by od baku najbardziej grzało, siedzenie jest wyprofilowane.
*Mimo niskiej temp. bo tylko +7/10°C poszedłem przejechać się czy coś to daje. Pierwsze wrażenie wygodniejszy, faktycznie jest lepiej wyprofilowany na nogi jak i pośladki czuć że jest więcej izolacji (gąbka???), odczuwam zmniejszenie wibracji.
A teraz najważniejsze czyli czy coś dało z tą temp siedzenia. Hmmm odczucia mogą być mylne bo była niska temp. ale wydaje mi się że teraz już nie będzie dokuczać i faktycznie można się przyzwyczaić.

I kolejna sprawa siedzenie mega dodaje uroku ;)
[img][img]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/28ce4500ff9d.jpg[/img][/img]

Swoją drogą motocykl daje mega radość jazdy, a miałem już suzuki SV 650, Hondę VFR800 Vtrec, BMW R1200R.... ale KTM jest mega jedynie to grzanie i naprawdę mega motocykl może kiedyś w przyszłości nowszy model wleci.

Pozdrawiam ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net