Dzisiaj jest 17 maja 2024, 12:23


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ABS, licznik i regulator napięcia
Nieprzeczytany postZamieszczono: 20 października 2019, 20:47 

Rejestracja: 06 października 2019, 20:13
Posty: 37
Witam. Może komuś się przyda.
Pacjent KTM 990 Adventure 2006r. Po zakupie moto okresowo pojawiały się problemu z ABS i wskazaniami prędkościomierza. Najczęściej miało to miejsce gdy temperatura powietrza spadała poniżej 15 stopni. Taki dziwny przypadek bo nijak szło ustalić o co chodzi. Raz działało raz nie normalnie loteria. Grzebałem w kablach szukając uszkodzeń, przekładałem czujniki, sprawdzałem macałem i dalej usterka się pojawiała. Za namową kolegi zamówiłem woltomierz (ale sprawa usterki i zamówienia ustrojstwa nie były połączone). Małe chińskie rączki wysłały paczuszkę i natychmiast zamontowałem ustrojstwo do motocykla. No i sprawa się powoli wyjaśnia. Ładowanie przeważnie utrzymywało się w okolicach 13,6V (wiem trochę mało) czasami jednak skacze do 16V. Wszytko sprawdzane na postoju. Podczas jazdy gdy napięcie wzrasta powyżej 15V przestawał działać licznik i ABS. Wszystko wskazywało na regulator napięcia. Dla pewności sprawdziłem alternator: opór 0,3, napięcie 20v przy niskich obrotach i 60v przy 5 tyś . Przebić brak.
Zamówiłem oryginalny regulator i problem minął. Zrobiłem niecałe 200km i mam nadzieję ze to tyło to.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net