Dzisiaj jest 17 maja 2024, 16:10


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dobry mechanik KTM - Wrocław i okolice?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 03 kwietnia 2018, 12:41 

Rejestracja: 07 października 2017, 16:07
Posty: 10
Czołem,

jak w temacie. Szukam kogoś, kto ma doświadczenie w serwisowaniu 990 ADV, wie o co kaman i jest sensowny w obyciu czyli jest pośrednim ogniwem ewolucji pomiędzy autoryzowanym (czyt. absurdalnie drogim) serwisem, a niezwykle tanim (w teorii) Heniem-druciarzem, co to niejednego Simsona położył, więc i z KTMem sobie poradzi, bo to przecież prawie jak Simson.

Jakieś propozycje?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dobry mechanik KTM - Wrocław i okolice?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 05 kwietnia 2018, 07:26 

Rejestracja: 07 października 2017, 16:07
Posty: 10
Naprawdę nikt nie ma pomysłu na kogoś kto fachowo, uczciwie i bez hipsteriady cenowej mógłby mi serwisować 990ADV we Wrocławiu?

Bo może to jakieś mocne foux pas pytać o takie rzeczy, a ja o tym nie wiem...

Ktoś? Coś?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dobry mechanik KTM - Wrocław i okolice?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 05 kwietnia 2018, 21:04 

Rejestracja: 05 listopada 2016, 20:50
Posty: 2
W Głogowie znam dobrego mechanika. Sam u niego serwisuje swoją R-ke.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dobry mechanik KTM - Wrocław i okolice?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 11 kwietnia 2018, 15:03 

Rejestracja: 23 sierpnia 2015, 14:30
Posty: 46
Lokalizacja: Warszawa
Zobacz w RideNow!.
Bliźniak miał 990ADV i moim zdaniem ma w tym temacie doświadczenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dobry mechanik KTM - Wrocław i okolice?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 04 sierpnia 2019, 18:46 

Rejestracja: 03 kwietnia 2019, 21:58
Posty: 16
Lokalizacja: Wrocław/Dzierżoniów/Bieszczady
Robiłem w zimie serwis w RideNow.
Miała być m.in. wymiana wszystkich płynów;
Po 3kkm od serwisu miałem awarie tylnego hamulca (zapowietrzał się przez miedzianą podkładkę) - zrzuciłem na biwaku cały płyn, który był gnojem. Zdecydowanie miał więcej jak 3kkm.
Po 5kkm od serwisu robiłem sam pompę wody - płyn jaki zrzuciłem z układu był mocno zasyfiony. Nie wierze, ze miał 5kkm, raczej 20-30.
Olej po 5kkm jaki spłynął z dolnej miski - gnój.
Ale żeby nie było, zmienili opony, i usunęli wyciek oleju spod jakiejś uszczelki od jakiegoś czujnika.
Także przy rzetelności niestety stawiam znak zapytania - chyba, że ktoś mnie tu sprostuje, i okaże się, że wszystkie płyny mam wymieniać co 3kkm :lol: :lol: :lol:

Niektórzy moto pod tripy robią u gościa w Trzebnicy. Polecany jest też GC Moto w Radwanicach.

Chłopaki z z Motoworks na Legnickiej (pracowali w KTM) wymiane oleju zrobili w 20 min bez zdejmowania baku ;)
Luzy zaworowe niby zrobili, podali wartości - ale nie mierzyłem po nich :D

Na pewno nie zostawiaj moto u TOPIKa, chyba, że chcesz je zezłomować.

Edit: Chyba opisuję tu byłą eRkę Suchego82 8-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dobry mechanik KTM - Wrocław i okolice?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 10 sierpnia 2019, 22:15 

Rejestracja: 03 maja 2019, 12:53
Posty: 8
Wiesz u kogo w Trzebnicy ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dobry mechanik KTM - Wrocław i okolice?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 12 sierpnia 2019, 23:03 

Rejestracja: 03 kwietnia 2019, 21:58
Posty: 16
Lokalizacja: Wrocław/Dzierżoniów/Bieszczady
Mototeka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dobry mechanik KTM - Wrocław i okolice?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 13 września 2019, 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 13:58
Posty: 81
Lokalizacja: Wrocław
MOTORAP ul Terenowa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dobry mechanik KTM - Wrocław i okolice?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 06 listopada 2019, 12:25 

Rejestracja: 07 października 2017, 16:07
Posty: 10
Dziękuję wszystkim za propozycje. A ponieważ ostatnio miałem problemy z elektryką w KTM 990ADV, zrobiłem risercz i poniżej przedstawiam wnioski:

MOTOTEKA (Masłowiec k. Trzebnicy) - Kulii pomagał mi nie raz - super gościu, sympatyczny i bardzo ogarnięty technicznie. Ma lub miał (bo właśnie sprzedaje) KTM 950ADV, więc jest w temacie. Ale coś nie mogę do Niego dotrzeć z kolejną flaszką dziękczynną. A powinienem! :)

PITSTOP (W-w, Wierzchowicka) - spoko koleś, ale powiedział, że nie zrobi elektryki w KTM 990adv.

MOTORAP (W-w, Terenowa) - dzwoniłem kilka razy na numer z Googla, ale coś się nie dodzwoniłem. Może mieli jakieś wakacje albo coś, ale nie oddzwonili.

RIDENOW (W-w, Wiśniowa) - myślałem, że tylko ja mam obiekcje, ale widzę, że nie jestem sam. Byłem tam kiedyś na serwis, teoretycznie bardzo sympatyczni Państwo, wszystko zostało uzgodnione i... niestety skończyło się srogim skandalem. Na tyle srogim, że nie zamierzam więcej korzystać z ich usług i innym też zalecam ostrożność. Zwłaszcza przy składaniu zlecenia. A szkoda.

MOTOGUMA (W-w, Kromera/Miechowity) - u nich robię tylko gumy i mam bardzo dobre wrażenie: sprawni, komunikatywni, ogarnięci i terminowi. Tam jest chyba spora rotacja ludzi i czasami można trafić na praktykanta, ale jeśli nie masz nowiutkiej chromowanej armatury, gdzie każda rysa powoduje zawał serca - spokojnie można u nich robić. Ja robię.

VICTORY SUSPENSION (Żórawina) - u Wiktora robiłem całe zawieszenie. Nie było tanio, ale moto dostało nowego życia. Rzeczowy i komunikatywny koleś: rozebrał zawias, zrobił foty, pokazał jak to wyglądało w środku i co zostało zrobione. Zawias działa, wszystko gra. W tym sensie było to warte tej kasy.

ZACHAR (W-w, Bardzka) - no i w końcu z tą elektryką trafiłem do Zachara. Tak z googla. Bardzo rzeczowy i komunikatywny człowiek. Nie strzelał teoriami, nie wróżył z fusów - obiecał, że sprawdzi temat, ustali koszty i po ich akceptacji naprawi. I dokładnie tak zrobił. Szybko, sprawnie i w terminie. Powiedziałbym nawet, że w bardzo dobrej cenie. Ogólnie: bardzo dobre wrażenie - jeśli tylko moto będzie jeździło równie dobrze, zostanę fanem.

Tyle z mojej strony. Mam nadzieję, że komuś to pomoże.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dobry mechanik KTM - Wrocław i okolice?
Nieprzeczytany postZamieszczono: 20 listopada 2019, 21:34 

Rejestracja: 03 kwietnia 2019, 21:58
Posty: 16
Lokalizacja: Wrocław/Dzierżoniów/Bieszczady
VICTORY SUSPENSION również polecam i też robie u niego zawieche w kacie. Zdaje sie, że większość klientów wysyła mu zawieche na serwis z różnych części naszego pięknego kraju :)

ZACHAR - ogarniał mi wcześniej Pegaza, proste rzeczy, nie mam zdania - poprostu było zrobione.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net