Dzisiaj jest 17 maja 2024, 12:23


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 31 lipca 2023, 13:31 

Rejestracja: 02 października 2018, 18:36
Posty: 33
Stolek pisze:
rrolek pisze:
Jak latasz krótkie tripy głównie wokół komina o te wszystkie dwugarowe niby advenczery to przerost formy (tak, wiem, dla wielu to clou) nad treścią


masz troche racji, wyjątkiem jest tu 950adv który po autostradzie idzie jak przecinak i mając dobrego kierownika w off jezdzi na równi z duzymi singlami :)
dlatego tez sie bije z myślami: zostawić i inwestować w 20letni motocykl wymagający coraz częstszych napraw (a o częsci do niego u dealera ktm coraz trudniej) czy może sprzedać i kupić coś nowszego (Tuareg mi chodzi po głowie). Ciężkie życie...



Nie No gdzie tuareg. Kloc jak XTZ . Nie ma co porównywać nawet


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 31 lipca 2023, 21:02 

Rejestracja: 20 stycznia 2012, 14:17
Posty: 154
Stolek pisze:
...masz troche racji, wyjątkiem jest tu 950adv który po autostradzie idzie jak przecinak i mając dobrego kierownika w off jezdzi na równi z duzymi singlami :) ...

Ja wiem? A może raczej nie wiem o jakim offie piszesz. Ze niby poza drogą? Raz tylko widziałem 950 w prawdziwym offie. Było to na Enduromanii w bodajże 2004ym. Miał wózek boczny w stylu zaprzęgu crossowego a w nim przywiązanego dla przeciwwagi pokaźnego kamula. Mam gdzieś nawet fotkę. Jeździł tym jakiś hipis po 60tce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 01 sierpnia 2023, 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 czerwca 2015, 22:02
Posty: 178
Lokalizacja: Wrocław, PL
Wydawało mi się że autor pytania chce znaleźć coś dualowego z tej samej półki co 950/990 adv, a nie 100kg sprzęta do wsciekania....

Ja sie nie moge zdecydować, chyba jesczze zostawie dzika na jakiś czas. Nie ma co wybrać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 01 sierpnia 2023, 17:55 

Rejestracja: 20 stycznia 2012, 14:17
Posty: 154
W mojej opinii duże tzw avenczery nie nadają się do offu w podobnym stopniu co jednogarnkowe duale do gonienia po asfalcie. W jednym i drugim wypadku da się nimi jeździć czy to po nieutwardzonych drogach, czy po autostradach ale na dłuższą metę to męka. Jeżeli pogodzimy się z faktem, że jednocylindrowym dualem nie powalczymy w ciężkim terenie ale jednocześnie nie chcemy walić 200 km autostradą z prędkościami ponad 100 km/h, to taki motocykl może być rozwiązaniem. Pamiętajmy, że obecnie dostępne w handlu tzw duale, nawet ćwiartki nie ważą zwykle mniej niż 150 kg. To dużo za dużo na zabawę o offie ale tez w tej wadze nie oczekujmy sprawnych powyżej 120 km/h owiewek czy innych turystycznych przydsi.
Podsumowując mój tok myślenia: jeśli jeździ się cały rok po różnych podłożach do, powiedzmy, 250 km dziennie to jednocylindrowy dual wydaje mi się idealny. Na dalekie wycieczki juz nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 30 sierpnia 2023, 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sierpnia 2019, 08:53
Posty: 38
Lokalizacja: Toruń
Z moich doświadczeń:
sam mam 950, bardzo sobie sprzęt chwalę. Objeżdżałem T7, Deserta, Afre 1000 i 1100, 890tka adventure zwykły, 1090R i Pan Amerykę.
Sprzętem który dał mi największego banana na ryju i którym najszybciej i najpewniej szedłem po szutrze był, uwaga, Harley.
Drugie miejsce jeżeli idzie o feel - zdecydowanie Dukat. Naprawdę Włosi zrobili kawał fajnej roboty, jedyne co mnie martwi przy cioraniu po krzakach to blaszany zbiornik. Mam wrażenie że od razu miałby pierdyliard małych wgniotek.
Afryki to raczej ograny temat - nie ma co porównywać do dzika - są ultra poprawne, nie powiem że złe, ale to jest wygodny motocykl.
Na T7 się strasznie zawiodłem. Czemu? Bo nie jest aż tak jadowita. Do tego fabryczne zawieszenie nie ma podjazdu do wp48.
1090 było fajne na szutry ale jakoś nie podeszło mi na piachu, natomiast własciciel 1090 nie chciał schodzić z mojego dzika ;)
890 jest fajne ALE sprawia wrażenie dużo mniejszego motocykla od dzika. Do tego chodzi jakbyście szybko machali szufladą ze sztućcami. Dodajmy że motocykl którym jeździłem miał 4 km przebiegu...
Dla mnie alternatywą jest dokupienie kolejnego sprzętu do garażu, wszystko wskazuje na SWM 500 albo AJP Pr7

_________________
Wszystko co warto robić, warto robić do przesady.
Umiarkowanie jest dla tchórzy.
950 ADV '03 / TTR 600 '03


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 31 sierpnia 2023, 20:17 

Rejestracja: 20 stycznia 2012, 14:17
Posty: 154
Pitas pisze:
.....Dla mnie alternatywą jest dokupienie kolejnego sprzętu do garażu, wszystko wskazuje na SWM 500 albo AJP Pr7

Prawda, sam tak mam. Tu upada jednak kwestia uniwersalności. Nie raz, nie dwa mijałem jadąc szosą zachęcające odbicia w krzaczory i mogłem tylko się irytować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 14 września 2023, 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 czerwca 2015, 22:02
Posty: 178
Lokalizacja: Wrocław, PL
rrolek pisze:
Ja wiem? A może raczej nie wiem o jakim offie piszesz. Ze niby poza drogą? Raz tylko widziałem 950 w prawdziwym offie.

No choćby o takim offie od 04:08 :)
https://youtu.be/Dx062MJeH8A?t=248

sprzęt daje rade, wsyztsko zależy od kierownika. Poza tym Dzik ma w nazwie Adventure a nie mx czy cross

pozdro! :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 25 października 2023, 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2022, 09:47
Posty: 96
Siemano.
Podłączę się do tematu, żeby nie zakładać kolejnego.

Chodzi mi ostatnio po głowie 1290 SAR lub 890 AR i trafiłem na taki egzemplarz:
Dzwoniłem do gości od tego moto:
https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quad ... FIAof.html
Podobno kupiony jako oferta dnia. Ktoś w Austrii miał go wziąć ale nie dogadał się z bankiem/leasingiem. Nie wierzę w to nawet trochę :D
Gwarancja uruchomiona jakieś 2 miesiące temu (zapewne jak go kupili). Twierdzą, że nie są dealerem dlatego mają niższą marżę i stąd niższa cena w porównaniu do innych + ta napoczęta gwarancja, która już leci.
Nie mają autoryzacji.
Twierdzą, że cena jest jeszcze do ruszenia.
Czekam na Vin i dokładniejsze zdjęcia.
Jestem ciekawy co wyjdzie :D

Co sądzicie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 25 października 2023, 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:58
Posty: 3372
Lokalizacja: Dęblin, Wawa.
Chcesz to przyjedź do mnie na Bemowo, właśnie kupiłem nowego 890R 23 i będę swojego 21' sprzedawał. 890 ADV R 21', kupiony nowy, jeżdżony i dbany jak trzeba, 44k nalotu obecnie, przedłużona gwarancja o następne 2 lata. Gratów od groma, część będę zdejmował do nowego ale i na sprzedaż parę będzie bo do nowego nie pasują.
Będziesz sobie mógł nawet porównać nowszy i starszy egzemplarz.

_________________
Był Junak M10, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4620 sc, exc520, a teraz Obrazek
WSK jest nadal :)
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Co kupić po 950 adv
Nieprzeczytany postZamieszczono: 25 października 2023, 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2022, 09:47
Posty: 96
marcinjunak pisze:
Chcesz to przyjedź do mnie na Bemowo, właśnie kupiłem nowego 890R 23 i będę swojego 21' sprzedawał. 890 ADV R 21', kupiony nowy, jeżdżony i dbany jak trzeba, 44k nalotu obecnie, przedłużona gwarancja o następne 2 lata. Gratów od groma, część będę zdejmował do nowego ale i na sprzedaż parę będzie bo do nowego nie pasują.
Będziesz sobie mógł nawet porównać nowszy i starszy egzemplarz.


Dzięki za propozycję, bardzo miło z Twojej strony.
Ja szukam 2023, starszy nie wchodzi w grę. Nie będę Cię nachodził tylko sprawdzę w salonie :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net