Dzisiaj jest 30 kwietnia 2024, 13:39


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zawieszenie postawowe regulacje
Nieprzeczytany postZamieszczono: 18 listopada 2012, 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2012, 22:50
Posty: 91
Lokalizacja: Poznań
OK, to jeszcze zapytam, mam u siebie jedną lagę Rebound, drugą Comp, co sądzicie o zalaniu ich olejem o różnej gęstości, np R - 7,5W, C-5W


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zawieszenie postawowe regulacje
Nieprzeczytany postZamieszczono: 18 listopada 2012, 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2011, 19:54
Posty: 1317
Lokalizacja: WARSZAWA
Czego oczekujesz po takim ruchu ? Jakieś problemy ? co konkretnie chcesz poprawić ...
Zanim odpowiesz , uważam że nikt z "Nas" nie posiada śladu wiedzy , jaką ma inżynier który zaprojektował zawieszenie , dobrał lepkość oleju na jakim będzie pracował by mieć pełen zakres regulacji i jednocześnie zachowywał założenia konstrukcyjne pracy jaką ma wykonać .
Jedyne czym możemy tak naprawdę kombinować , to sprężyny i ilość oleju w ladze ...
Podobno też goście z Czech ... " Prochazka" zmieniają bebechy , ale sądzę że raczej dobierają lepiej sprężynę i poziom oleju , znają się też lepiej na całej "clikologi " i przygotowują setup pod wagę i technikę jazdy .
Zastanawiające jest to , że tak naprawdę korzystamy z zakresu ośmiu clików na 30-ci dostępnych ?
Tak mało wiemy ... żałuję teraz bo w Maroko był Steven , przyjaciel Sambora , który miał dużą wiedzę na temat regulacji zawieszenia , niestety mój barbarzyński angielski blokował skutecznie możliwość pozyskania wiedzy jaką posiadał . Za każdym razem jak wskoczył na czyjegoś Ktm-a kręcił zawiasem i właściciel potem był zachwycony ... w moim nic nie pokręcił ;) ale wolałbym wiedzieć niż działać intuicyjnie ....

_________________
990 ADV "R" , HUSQA 300 TE 17 , 625 SXC , BETA EVO :)
http://www.enduro-tech.eu
https://plus.google.com/photos/10768877 ... banner=pwa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zawieszenie postawowe regulacje
Nieprzeczytany postZamieszczono: 19 listopada 2012, 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2012, 22:50
Posty: 91
Lokalizacja: Poznań
producent wsadził do ciężkiego motocykla zawias od enduraka, zastosował olej 10W i tłumienie na oryginalnym oleju jest słabe. Mam założone progresy YSS i olej 7,5W, praca jest dużo lepsza, co do zmiany oleju na różne wyczytałem na forum advrider.com, że to poprawia pracę całego zawieszenia, lepiej pracuje na odbiciu na gęstszym oleju, na rzadszym natomiast dobicie.

Oczywiście zgadzam się z Tobą, że mało jest ludzi którzy się znają na regulacji, jeśli w ogóle, Steven jest w tym dobry, jak ktoś montuje wewnątrz amortyzatora cardridże i je dodatkowo reguluje podkładkami, to nie mam pytań, on dokładnie wiedział co chce osiągnąć tymi zabiegami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zawieszenie postawowe regulacje
Nieprzeczytany postZamieszczono: 19 listopada 2012, 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2011, 19:54
Posty: 1317
Lokalizacja: WARSZAWA
Jest zima ... ja bym posłuchał tych , co wykonali taki ruch ... zawsze można wrócić , czyli skończył Ci się zakres regulacji ? masz słynnego Ohlinsa , i co on nie wyrabia , niesamowite .
W Kacie można zrobić z zawieszenia co chcesz, zakres regulacji jest pełen ... dziwne tylko że wykorzystujemy tylko 1/3 zakresu . Dotyczy to tłumienia wejścia i wyjścia .

Szkoda że nikt tak naprawdę nie zna się na tym wszystkim ... mam teraz podjazd gdzie po łuku w koleinie trzeba wejść na dość stromą ściankę po korzeniach i kamieniach ( średnie agd ) jak usztywniam to w koleinie lepiej i mam większą prędkość na początku , jednak strzały jakie idą od kiery powodują że na ściance , jadę tam gdzie chce motocykl , jak jest miękko , w koleinie mnie łapie , nie mam prędkości , ale na ściancę mogę decydować gdzie jadę ...i omijać progi , wychodzi na to samo po 20 metrach dupa :(

_________________
990 ADV "R" , HUSQA 300 TE 17 , 625 SXC , BETA EVO :)
http://www.enduro-tech.eu
https://plus.google.com/photos/10768877 ... banner=pwa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zawieszenie postawowe regulacje
Nieprzeczytany postZamieszczono: 04 marca 2015, 19:35 

Rejestracja: 04 marca 2015, 19:28
Posty: 2
A to się tyczy tylko supermoto czy szlifierek też. Mam problem ze swoja r1 przy wyjściu z zakrętu moto mi wężykuje.
https://www.youtube.com/watch?v=3LTACRAYk6k
widać to na moim filmie na 3:44


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zawieszenie postawowe regulacje
Nieprzeczytany postZamieszczono: 05 marca 2015, 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 marca 2012, 21:24
Posty: 474
Lokalizacja: Lubuskie, Sulechów
ło dobrze latasz, jest tempo ! myślę że nikt tutaj raczej nic ci nie podpowie :)
to z 2014 ? jakie teraz koszta wjazdu na tor ?

_________________
LC8 950 Adv 04 S


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net